06.07.2024 / 17:35 Fudbal - Četvrtfinale EP

Tok utakmice: Engleska - Švicarska 1:1 ( 5:3 penali)

Engleska i Švicarska na Dusseldorf Areni igraju treći meč četvrtfinala Evropskog prvenstva.

GOOOOL! Alexander-Arnold je precizan, Engleska je u polufinalu Evropskog prvenstva!

GOL! Amdouni pogađa, 4:3.

GOL! Toney zabija za 4:2 za Englesku.

GOL! Shaqiri je također precizan, Švicarska smanjuje na 3:2.

GOL! Saka je siguran, Engleska opet ima dva gola prednosti.

GOL! Schar zabija i smanjuje na 2:1. Slijedi treća penal serija.

GOL! Bellingham pogađa, 2:0 za Englesku.

PROMAŠAJ! Pickford brani penal Akanjija!

GOL! Palmer pogađa penal, Engleska vodi 1:0.

---------

120+1' KRAJ! Gledat ćemo jedanaesterce u Dusseldorfu.

120' Opasno su još dva puta zaprijetili Švicarci koji su u finišu krenuli po pobjedu.

117' Kakav pokušaj Shaqirija! Pogodio je prečku direktno iz kornera, mogao je to biti spektakularan gol.

110' Djeluje kao da obje ekipe samo čekaju na izvođenje penala.

106' Počeo je drugi produžetak.

105' KRAJ prvog produžetka.

95' Rice je sjajno zaprijetio, Sommer još bolje brani.

91' Počeo je prvi produžetak utakmice u Dusseldorfu.

---------

90+3' KRAJ regularnog dijela utakmice! I treći duel četvrtfinala Evropskog prvenstva završen je neriješenim rezultatom i ide u produžetke.

90+2' Zuber u velikoj prilici ali šutira visoko iznad gola Pickforda.

90' Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

82' Velika uzbuđenja u posljednjih pet minuta nakon prave fudbalske uspavanke u prvih 75 minuta duela.

81' Bukayo Saka je sjajno pogodio od stativu za 1:1.

80' GOOOOOL! Engleska odmah dolazi do izjednačenja!

76' Ndoye je ubacio u peterac gdje se najbolje snašao Embolo i pogodio za vodstvo Švicarske!

75' GOOOOOL! Švicarska je povela sa 1:0!

67' Kane zbog prekršaja dobija žuti karton, prvi u selekciji Engleske.

66' Aebischer je šutirao visoko iznad gola.

60' Dvije ekipe se smjenjuju u napadima koji su uglavnom jalovi. Švicarska je izvela nekoliko kornera, ali bez opasnosti.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' KRAJ prvog poluvremena! Izuzetno loša utakmica u Dusseldorfu.

40' I dalje bez ijednog udarca u okvir gola na ovoj utakmici.

32' Fabian Schar je dobio prvi žuti karton na utakmici, ali mu nije prijetila suspenzija za eventualno polufinale.

25' Ništa se značajno ne dešava na terenu stadiona u Dusseldorfu. Djeluje za sada kao da ćemo gledati još jednu lošu utakmicu u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

16' Englezi su tražili penal nakon starta na Harryju Kaneu, ali Orsato nije pokazao na bijelu tačku.

14' Rice je šutirao ali je izblokiran.

9' Za sada bez većih uzbuđenja, još uvijek se čeka na prvu šansu.

1' Počela je utakmica u Dusseldorfu!

-----------

17:56 Igrači su na terenu i u toku je intoniranje himni. Utakmica će uskoro početi.

17:50 Utakmici prisustvuju brojna poznata lica. Tu je i Princ William, inače poznat kao veliki navijač Aston Ville i ljubitelj fudbala.

17:35 Utakmicu sudi Daniele Orsato iz Italije, a asistiraju mu sunarodnjaci Ciro Carbone i Alessandro Giallatini. Četvrti sudac je Daniel Siebert, a u VAR sobi je Massimiliano Irrati.

17:35 Švicarski selektor Murat Yakin utakmicu započinje u sastavu: Sommer - Rodriguez, Akanji, Shar - Aebischer, Xhaka, Freuler, Rieder - Vargas, Embolo, Ndoye.

17:35 Selektor Engleske Gareth Southgate odlučio se za sljedećih prvih jedanaest: Pickford - Walker, Stones, Konsa - Trippier, Mainoo, Rice, Saka - Bellingham, Foden, Kane.

17:30 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos treće utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Engleska i Švicarska.