Banja Luka 19°C
Bihać 18°C

05.07.2024 / 20:46 Fudbal - EURO 2024

Tok utakmice: Francuska - Portugal 0:0 (5:3 penali)

Francuska i Portugal na Volksparkstadionu u Hamburgu igraju drugi meč četvrtfinala Evropskog prvenstva.

GOOOL! Francuska - Portugal 5:3 - Hernandez je pogodio i odveo Portugal u polufinale Evropskog prvenstva!

GOOOL! Francuska - Portugal 4:3 - Mendes pogađa i ostaje u igri.

GOOOL! Francuska - Portugal 4:2 - Barcola je pogodio za 4:2, Francuska blizu polufinala.

PROMAŠAJ! Francuska - Portugal 3:2 - Joao Felix pogađa stativu, Francuska nakon tri serije vodi sa 3:2.

GOOOL! Francuska - Portugal 3:2 - I Kounde je siguran, Francuzi vode.

GOOOL! Francuska - Portugal 2:2 - Bernardo Silva je precizan i ponovo je neriješeno.

GOOOL! Francuska - Portugal 2:1 - Fofana je siguran i Francuska ponovo ima vodstvo.

GOOOL! Francuska - Portugal 1:1 - Ronaldo zabija za poravnanje nakon prve serije.

GOOOL! Francuska - Portugal 1:0 - Dembele pogađa prvi jedanaesterac.

------

120' KRAJ drugog produžetka! Penali će odlučiti drugog polufinalistu.

111' Pokušava sada i Francuska preko Dembelea, koji nakon solo prodora šutira visoko preko gola.

108' Velika šansa za Portugal. Conceicao je ubacio a Joao Felix glavom pogodio spoljni dio mreže.

106' Počeo je drugi produžetak. Francuska do kraja bez Mbappea, koji ne može nastaviti zbog problema sa povredom. Umjesto njega je u igri Barcola.

105' Kraj prvog produžetka.

102' Dobra šansa za Rafaela Leaa, ali je njegov udarac blokiran.

93' Velika prilika za Cristiana Ronalda. Šutirao je visoko preko gola iz dobre pozicije.

91' Počeo je prvi produžetak.

90+3 KRAJ regularnog dijela utakmice! Igrat će se još dodatnih pola sata u produžecima.

90+3 Još jedan pokušaj Mbappea, Costa hvata njegov šut.

90+1' Mbappe je pokušao, ali neprecizan udarac.

90' Tri minute sudijske nadoknade.

89' Finiš utakmice u Hamburgu. Sve smo bliže novim produžecima.

74' Sada je zaprijetio Ousmane Dembele, njegov šut ide pored gola.

70' Nova velika šansa za Francusku. Eduardo Camavinga je šutirao ali lopta odlazi malo pokraj stative. Dugo se čekalo na uzbuđenja, a sada nekoliko velikih u svega desetak minuta.

66' Randal Kolo Muani je imao također dobru šansu, ali je njegov udarac izblokiran.

63' Vitinha je propustio veliku priliku, Maignan je zaustavio njegov udarac.

61' Konačno jedna velika prilika na večerašnjoj utakmici u Hamburgu. Cancelo je pronašao Brunu Fernandesa koji je dobro šutirao iskosa, ali je golman Francuske bio na visini zadatka.

50' Kylian Mbappe je šutirao ali Diogo Costa to sigurno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Nije bilo nadoknade. Sudac kao da je jedva dočekao da odsvira kraj prvog poluvremena, koje je bilo apsolutno razočaravajuće.

37' Povremeno prijete obje selekcije, ali su i jedni i drugi više fokusirani na čuvanje svog gola. Definitivno jedno od najnesadržajnijih poluvremena na dosadašnjem dijelu prvenstva, iako se od duela ove dvije ekipe mnogo očekivalo.

25' Još uvijek se čeka na prvu pravu priliku na večerašnjoj utakmici.

16' Opasniji je Portugal. Već tri kornera su izveli Portugalci, a sada je zaprijetio Bruno Fernandes.

10' U prvih desetak minuta nije bilo nikakvih uzbuđenja. Traje početno ispitivanje snaga i djeluje kao da su obje ekipe oprezno ušle u meč.

1' Utakmica je počela!

------

20:58 Završeno je intoniranje himni, igrači su na terenu i utakmica će uskoro početi.

20:50 Pobjednik ovog duela će u polufinalu Evropskog prvenstva igrati protiv Španije, koja je nakon produžetaka sa 2:1 bila bolja od Njemačke.

20:47 Portugal u sastavu: Diogo Costa - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Nuno Mendes - Vitinha, Joao Palhinha, Bruno Fernandes - Bernardo Silva, Rafael Leao, Ronaldo.

20:46 Za Francusku od prve minute nastupaju: Maignan - T. Hernandez, Saliba, Upamecano, Kounde - Camavinga, Tchouameni, Kante - Griezmann, Mbappe, Kolo Muani.

20:45 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos druge utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Francuska i Portugal.