Banja Luka 30°C
Bihać 24°C

05.07.2024 / 17:16 Fudbal - Četvrtfinale EP

Tok utakmice: Njemačka - Španija 1:2

Njemačka i Španija na Stuttgart Areni igraju prvi meč četvrtfinala Evropskog prvenstva, koji su mnogi nazvali finalom prije finala.

123' KRAJ UTAKMICE! Španija je u polufinalu Evropskog prvenstva!

122' Dani Carvajal je dobio drugi žuti karton. Njemačka će imati slobodan udarac i posljednju priliku na utakmici. I Neuer je u šesnaestercu, ali lopta je u rukama Simona!

120' Još tri minute će se igrati.

119' GOOOOOL! Merino na asistenciju Olma glavom zabija za novo vodstvo Španije i možda je odvodi u polufinale Evropskog prvenstva!

115' Još pet minuta do kraja drugog produžetka. Ako se rezultat promijeni, gledat ćemo penale.

107' Tražili su Nijemci penal jer su smatrali da je Cucurella igrao rukom. Sudac se nije oglasio.

106' Počeo je drugi produžetak utakmice Njemačka - Španija.

105' KRAJ prvog produžetka.

105' Velika šansa za Njemačku! Wirtz šutira pored gola.

100' Nema većih uzbuđenja u dosadašnjem dijelu produžetka. Carvajal je sada zaradio žuti karton, neće ga biti u eventualnom polufinalu.

91' Počeo je prvi produžetak.

---------

90+4' KRAJ regularnih 90 minuta. Igrat će se produžeci!

90' Igrat će se još četiri minuta sudijske nadoknade.

89' Kimmich je glavom spustio loptu do Wirtza, koji vrlo lijepo pogađa od stativu za 1:1. Ovaj rezultat vodi meč u produžetke.

89' GOOOOOL! Wirtz pogađa za izjednačenje!

80' Pomalo bezidejni napadi Njemačke koja ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti Španiji. U igru je ušao i iskusni Thomas Muller.

77' Fullkrug pogađa stativu! Propala je velika šansa za Njemačku.

75' Dva žuta kartona u kratkom intervalu. Prvo je javnu opomenu zaradio Maximilian Mittelstadt, a potom i Ferran Torres.

70' Andrich je šutirao, brani Simon! Tražili su Nijemci penal, ali bezuspješno.

67' Toni Kroos je dobio žuti karton jer je nepropisno zaustavio Danija Olma u jednom obećavajućem napadu. Čini se da je napravio pametan potez.

62' Ferran Torres je u igri umjesto Laminea Yamala, koji je danas upisao treću asistenciju na ovom Euru.

60' Šutira Wirtz, ali lopta ide u korner.

57' Dvostruku izmjenu pravi Nagelsmann. Fullkrug i Mittelstadt su u igri umjesto Gundogana i Rauma.

56' Andrich je dobio žuti karton, ni njega neće biti u eventualnom polufinalu.

52' Yamal je prošao po strani i sjajno asistirao za Olma. Bivši igrač Dinama rutinski pogađa za vodstvo Španije.

51' GOOOOOL! Španija vodi sa 1:0!

47' Prvi u nastavku prijete Španci i to preko Morate, koji šutira silovito preko gola.

46' Tri izmjene na startu drugog dijela. U Njemačkoj su u igri Andrich i Wirtz umjesto Cana i Sanea, dok je u Španiji Nacho zamijenio Le Normanda.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2 KRAJ prvog poluvremena! Nekoliko prilika na obje strane, ali golova u prvom poluvremenu nije bilo.

45' Dvije minute sudijske nadoknade.

44' Yamal je pokušao, brani Neuer.

36' Nakon boljeg otvaranja Španije, Njemačka je definitivno uspostavila terensku inicijativu.

35' Šutira sada Havertz, ali Simon je ponovo sigurno uhvatio loptu.

34' Joshua Kimmich je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Unai Simon dobro reagirao i prekinuo napad.

30' Robin Le Normand je dobio žuti karton. I on će propustiti polufinale ukoliko tamo bude Španija.

28' Raum je drugi igrač Njemačke sa žutim kartonom. Mnogo grubih prekršaja na današnjoj utakmici.

20' Prijeti konačno i Njemačka, ali Havertz je neprecizan.

17' Fabian Ruiz šutira preko gola. Ovo je već četvrti pokušaj Španije, koja je mnogo bolja na startu utakmice.

14' Opasan slobodni udarac za Španiju. Yamal šutira lukavo, ali pored gola.

13' Rudiger je dobio žuti karton i zbog toga neće igrati u polufinalu, ako Njemačka prođe.

8' Veliki hendikep za Španiju. Pedri zbog povrede mora van igre, Olmo je na terenu.

5' U prvih pet minuta dosta oštra utakmica sa mnogo prekršaja. Čini se da oba tima ulaze u meč bez kalkukacija.

1' Odmah bilježimo prvi šut u okvir gola. Pedri je pokušao, ali Neuer brani sigurno.

1' Počela je utakmica!

17:55 - Igrači su izašli na teren. Slijedi intoniranje himni, nakon čega će početi najiščekivanija utakmica dosadašnjeg dijela Evropskog prvenstva.

17:20 - Glavni sudac utakmice će biti Englez Anthony Taylor, a asistirat će mu sunarodnjaci Gary Beswick i Adam Nunn. Četvrti sudac je Ivan Kružilak iz Slovačke, dok je VAR sudac još jedan Englez Stuart Attwell.

17:15 - Obje ekipe su rekorderi Evropskih prvenstava sa po tri osvojene titule. Španija je to posljednji put učinila 2012., a Njemačka još 1996. godine.

17:12 Na putu do četvrtfinala, Njemačka je u grupnoj fazi savladala Škotsku sa 5:1, Mađarsku sa 2:0, te remizirala sa Švicarskom odigravši 1:1. U osmini finala su Nijemci bili bolji od Danske sa 2:0.

17:12 Sa druge strane, Španija je bila još ubjedljivija. Evropsko prvenstvo je otvorila visokom pobjedom 3:0 protiv Hrvatske, a zatim je minimalnim rezultatom 1:0 bila bolja od Italije i Albanije. U osmini finala su Španci sa visokih 4:1 savladali Gruziju.

17:11 Španski selektor Luis de la Fuente se odlučio za sljedećih jedanaest: Unai Simon - Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella - Rodri, Fabian Ruiz, Pedri - Yamal, Williams, Morata.

17:11 Za Njemačku večeras od prve minute nastupaju: Neuer - Raum, Tah, Rudiger, Kimmich - Kroos, Can, Gundogan - Sane, Musiala, Havertz. Selektor je Julian Nagelsmann.

17:10 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prenos prve utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju domaćin Njemačka i Španija.