Banja Luka 15°C
Bihać 12°C

01.07.2024 / 20:38 Fudbal - EURO 2024

Tok utakmice: Portugal - Slovenija: 3:0; Nakon penala Portugal prošao dalje!

Pred nama je druga utakmica trećeg dana mečeva osmine finala na prvenstvu Evrope u kojoj će snage odmjeriti selekcije Portugala i Slovenije na stadionu Deutsche Bank Park u Frankfurtu.

Portugal prošao dalje!

Bernardno Silva za pobjedu: 3:0..

Maestralni Diogo Costa brani penal i Verbiču. Portugal je na korak od četvrtfinala.

Portugalci vode 2:0

Bruno Fernandes hladnokrvno matira Oblaka za 2:0.

Balkovec nije uspio da pogodi. Diogo Jota ponovo brani penal Slovencima.

Ronaldo je pogodio za 1:0.

Iskusni Iličić nije uspio da zabije gol u prvoj seriji. Golman Portugala brani njegov udarac. Idući šutira Ronaldo koji je u produžetku promašio penal.

120' Kraj drugog produžetka! Gledat ćemo penale.

115' Nestvaran promašaj Šeška. Sam je izašao ispred Coste nakon greške Pepea i nije uspio zabiti, promašio je četvrtfinale.

109' Daniele Orsato je svirao faul u napadu, a napravio ga je Cristiano Ronaldo. Dobra odluka suca.

106'
Žuti karton, a dobiti će ga Jure Balkovec.

Počeo je drugi produžetak!

105' Cristiano Ronaldo promašio penal! Jan Oblak brani sjajno legendarnom Portugalcu.

103' Penal za Portugal!

95'
Verbič koristi grešku Cancela i kreće na gol Portugala, šutirao je s 20-tak metara, ali jedan igrač Portugala blokira loptu koja završava u korneru.

92' Očekivano Portugalci su odmah krenuli u napad kako bi pokušali doći do gola i izbjeći penale.

91' - Počeo je prvi produžetak.
 Drama u Frankfurtu se nastavlja!

90' 4 Kraj regularnog vremena!

90' Šta je sada profulao Ronaldo. Prolaz Portugala bi bio izvjestan. U situaciji jedan na jedan, Oblak sjajno brani.

85' Portugalci jednostavno ne znaju kako da probiju bedem Slovenije.

10 minuta je do kraja. Slovenci još drže nulu protiv favorizovanih Portugalaca. Kakva defanziva.

77' Benjamin Šeško je agresivno ušao u protivnički šesnaesterac i oborio protivnika. Sudac je to vidio i svirao mu je faul u napadu.

70'
Cristiano Ronaldo je ponovo pokušao zabiti iz prekida, ali je pucao loše i poslao loptu u gledalište.

66'
Cristiano Ronaldo je napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oduzeo loptu.

62' Velika šansa za Sloveniju, Šeško je 'otresao' Pepea i šutirao pored gola...

60'
Adam Gnezda Čerin je opalio volej s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla nebu pod oblake.

59' Joao Palhinha je pratio centaršut sa strane i pucao glavom po golu. Lopta je išla u okvir gola, ali je oDbrambeni igrač blokirao šut.

50' Fini dugi pas je primio Timi Max Elšnik (Slovenija) jer je ostao nemarkiran. Timi Max Elšnik (Slovenija) je pucao po sredini gola, tako da je golman to lagano obranio.

47'
- Nevjerojatan promašaj! Bernardo Silva je odlično reagovao i prvi stigao na odbijenu loptu, ali je opalio visoko iznad gola. Lopta je otišla u gol-aut i Slovenija će to izvesti.

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'2 - Završeno poluvrijeme!

45' Velika šansa za Portugal. Palhinha je s distance uzdrmao stativu.

39' Kontra Slovenaca, Mendes spašava Portugal.

36' Vitinha je pokušao dodati loptu, jer je sam bio Cristiano Ronaldo, ali je dodao prejako i prilika je otišla u nepovrat. Lopta je otišla izvan terena i igru će nastaviti Slovenija.

35' Rafael Leao je napravio slalom kroz protivničku odbranu, ali je jedan od odbrambenih uspio odnijeti loptu. Lopta je izvan igre. Portugal će imati priliku zabiti iz kornera.

34' Cristiano Ronaldo je pucao iz slobodnog udarca, ali je prošla malo iznad prečke.

31' Prvih pola sata Portugal ima incijativu, ali nema velike šanse. Slovenci strpljivo igraju i čekaju svoju priliku iz kontri.

26'
Bernardo Silva je izveo korner, ali je pogodio samo protivničkog igrača.

23'
Žan Karničnik je pokušao dodati, ali mu je lopta presječena.

17'
Očekivano, od prve minute Portugal dominira utakmicom. Već nekoliko dobrih šansi pred golom Oblaka.

12' Dobar centaršut Bernarda Silve bio je za par centimetara previsok za Ronalda, a onda je na drugoj stativi na loptu zakasnio Fernandes.

8' Ukrao je loptu Leao i bio je nesebičan, dodavši Ronaldu. Međutim, nije uspio as Portugala da se riješi defanzivca i matira Oblaka.

5' Prva prilika na utakmici. Portuglaci su zaprijetili. Ruben Dias je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu, ali je lopta otišla desno od gola.

1' Počela je utakmica!

20:45
Portugal je završio kao prvoplasirani u grupi F sa šest bodova, dok je Slovenija bila trećeplasirana u grupi C s tri boda.

Selektori su odredili početne sastave:

Portugal: Costa, Mendes, Pepe, Dias, Cancelo, Vitinha, Palhinha, Fernandes, Leao, B. Silva i Ronaldo.

Slovenija: Oblak, Balkovec, Bijol, Drkušić, Karničnik, Mlakar, Elšnik, Grezda Čerin, Stojanović, Šporar, Šeško.

20: 39 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos šeste utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Portugal i Slovenija.