Banja Luka 15°C
Bihać 12°C

01.07.2024 / 17:37 Fudbal - EURO 2024

Tok utakmice: Francuska - Belgija 1:0

Pred nama je prva utakmica trećeg dana mečeva osmine finala na prvenstvu Evrope u kojoj će snage odmjeriti selekcije Francuske i Belgije.

Kraj utakmice!

86' Lopta je u mreži! Randal Kolo Muani ju je poslao u gol!

83' Velika prilika za Belgiju. Belgijanci su u 83. minuti mogli do prednosti. Kevin de Bruyne je sjajno šutirao s nekih 18 metara, no Maignan spašava Trikolore.

74'
 Saliba nakon sjajnog driblinga ne koristi jednu od najboljih šansi za Francuze. Šutirao je pored gola.

68' Tchouameni je dobro primio pas od suigrača i pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla iznad gola.

62'
Kontranapad Belgije. Carrasco je bio u šesnaestercu, primio odličan pas i pucao, ali je odbrambeni klizećim startom blokirao šut.

58' Francuska je bolje otvorila drugo poluvrijeme i stvorila nekoliko solidnih prilika, no mreže još uvijek miruju.

54'
Mbappe nakon odličnog driblinga šutira preko gola Belgije. Mnogo opasniji Francuzi.

49' Tchouameni je pokušao sa 25 metara, ali golman Belgije sjajno brani.

48'
Mbappe je centrirao s boka u šesnaesterac, ali nije pogodio nikoga od suigrača.

46' Počelo drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena!

45'
Velika šansa za Francuze na kraju prvog poluvremana. Tchouameni je natrčao na odbijenu loptu na rubu šesnaesterca, ali je pucao visoko iznad gola.

36'
Tačan centaršut, na otprilike 11m od gola, je dočekao Thuram. Nadskočio je odbranu i pucao glavom, ali je lopta prozujala pokraj desne stative.

32'
Vidjeli smo jedan neuspješan pas preko cijelog terena. Doku je dao sve od sebe da stigne loptu, ali je bila prejaka. Lopta je izvan granica igrališta. Francuska će izvesti ubacivanje sa strane.

28' Carrasco je pokušao dodati, ali mu je lopta presječena.

24' Rabiot je kažnjen žutim kartonom. Sudac nije pokazao milost.

16' Carrasco je skoro pobjegao odbrani, ali je jedan od odbranbenih to očistio.

12' Griezmann je primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola. Međutim, golman je bio spreman.

8' Kounde je poslao pas, ali nije našao nikoga od suigrača.

4' Dinamičan početak utakmice, ali bez pravih prilika.

1' Upravo je počela utakmica!

17:52:
Obje ekipe nisu briljirale u grupnoj fazi, pogotovo Belgija. Francuska je prošla kao drugoplasirana u grupi D s pet bodova, dok je Belgija bila druga u grupi E s četiri.

17:44
Atmosfera ispred stadiona, ali i na tribina je fenomenalna pred današnji evropski derbi.

Belgijski navijači ne zaostaju u navijanju za Francuzima.

17:43 Stigli su nam i sastavi za meč koji se igra u Merkur Spiel-Areni u Düsseldorfu.

Francuska: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Kante, Rabiot, Tchouameni, Griezmann, Thuram, Mbappe.

Belgija: Casteels, Theate, Vertonghen, Faes, Castagne, Onana, Carrasco, De Bruyne, doku, Openda, Lukaku.

17: 38 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos pete utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Francuska i Belgija.