26.06.2024 / 20:52 Fudbal - EURO 2024

Pratimo dešavanja u grupi F: Gruzija vodi 2:0 protiv Portugala

Utakmicama od 21 sat između Turske i Češke Republike, te Portugala i Gruzije, bit će spuštena zavjesa na takmičenje u grupnoj fazi Evropskog prvenstva.

90' KRAJ UTAKMICA!

90' GOOOOOOOOOOOL! Pogodak za Tursku postiže Tosun za pobjedu Turske!

90' Igra se sudijska nadoknada vremena.

80' Ulazimo u sami finiš ovih utakmica.

75' Nakon ovih golova nema nekih pretjeranih uzbuđenja.

66' GOOOOOOOOOOL! Česi se ne predaju! Izjednačili su sa igračem manje preko Tomasa Souceka koji je lijepo pogodio!

62' Nastavljaju se napadi hrabre Gruzije. Portugal u ovom meču djeluje neprepoznatljivo.

58' GOOOOOOOOOOL!
Guzija vodi sa 2:0 protiv Portugala, a strijelac je Georges Mikautadze! Ovo je inače njegov treći gol na ovom turniru.

58' Penal za Gruziju!

57' Gruzijci vode i ne brane se. Mikautadze je promašio loptu, a Kvaratskhelia nije očekivao da će do njega doći i loše je šutirao.

53' Odbrana Češke je blokirala nekoliko udaraca turskih igrača, ali je lopta na kraju došla do igrača Intera koji iskosa efektno pogađa za vodstvo svog tima koji je na pragu nokaut faze Eura!

53' GOOOOOOOOOOL! Turska vodi sa 1:0, strijelac je Hakan Calhanoglu!

50' Pritisak selekcije Turske.

46' Počinu druga poluvremena.

45' Kraj je prvog poluvremena na obje utakmice grupe F.

43' Stopostotna prilika za Češku odlazi u nepovrat! Jurašek je izbio sam ispred golmana Turske, ali Gunok nekako brani njegov udarac i spašava Tursku.

35' Redaju se napadi Portugalaca, ali Gruzijci za sada sjajno odolijevaju velikom favoritu.

30' Dvije poluprilike kreirali su turski fudbaleri u kratkom vremenskom intervalu. Prvi cilj Čeha je da nekako izdrže do poluvremena, a da ne prime gol. Neće im biti lako.

25' Nakon primljenog gola veliki pritisak Portugalaca. Gruzija se za sada odlično brani.

19' Barak je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Česi će do kraja meča igrati sa deset igrača.

13' Arda Guler prvi prijeti! Došao je u svoju omiljenu poziciju, šutirao sa nekih 20 metara, ali ide to preko gola Čeha!

10' Na meču Turske i Češke Republike za sada bez ikakvih uzbuđenja. Turcima za prolaz dovoljan je i remi, dok Česima igra samo pobjeda.

5' Zaista veliki šok u Gelsenkirchenu. Trenutno dalje idu Portugal, Turska i Gruzija, ukoliko sve ovako ostane...

3' Prva zvijezda ovog tima, Kvaratskhelia, istrčao je sjajnu kontru i matirao golmana Costu!

2' GOOOOOOOOOOL! Gruzijci su šokantno poveli protiv Portugala već u drugoj minuti!

1' Utakmice su upravo počele!

20:55 U toku je intoniranje himni. Turska će i u ovom meču na stadionu HSV-a u Hamburgu imati ogromnu podršku svojih navijača u Njemačkoj.

20:52 Evo nam i sastava za mečeve koji se igraju u Hamburgu i Gelsenkirchenu.

Turska: Gunok; Kadioglu, Demirel, Akaydin, Muldur; Ozcan, Yuksek; Yildiz, Calhanoglu, Guler i Yilmaz.

Češka: Stanek; Krejci, Hranac, Holes; Jurasek, Provod, Soucek, Coufal; Barak; Hlozek i Chytil.

Evo sastava i za dvoboj Gruzijaca i Portugalaca:

Gruzija: Mamardashvili; Dvali, Lochoshvili, Kashia, Gvelesiani, Kakabadze; Kiteishvili, Kochorashvili, Chakvetadze; Kvaratskhelia i Mikautadze.

Portugal: Costa: Inacio, Silva, Pereira, Dalot; Neves, Palhinha, Neto; Joao Felix, Ronaldo i Conceicao.

20:50 Uoči posljednje kola stanje na tabeli grupe F je sljedeće:

Potugal je prvi sa šest bodova i već je prošao dalje. Turci su drugi sa tri boda, dok su po jedan sakupili Česi i Gruzijci.

20:50 Poštovani čitaoci Vijesti.ba dobro vam večer i dobrodošli na kombinovani tekstualni prijenos utakmica Turska - Češka Republika i Portugal - Gruzija.