26.06.2024 / 17:50 Fudbal - EURO 2024

UŽIVO / Pratimo rasplet grupe E: Poravnanje u Frankfurtu, Ukrajina pred ispadanjem

U terminu od 18 sati uporedo pratimo dvije utakmice grupe E u kojima se sastaju Ukrajina-Belgija, te Slovačka-Rumunija.

90' Kraj utakmica!

90' Igra se sudijska nadoknada vremena.

85' Lukaku je bio u obećavajućoj prilici, ali je izborio samo korner za svoj tim. Sve je manje nade za Ukrajinu.

80' Ulazimo u sami finiš utakmica u Frankfurtu i Štutgartu.

75' Belgija je imala nekoliko prilika, ali sva tri šuta su im blokirali Ukrajinci.

72' Trostruka izmjena kod Ukrajinaca koji sada bacaju sve karte u napad.

68' Belgija napada, ali jalovo sve to izgleda. Rezervista Carrasco slabo šutira iz dobre pozicije.

62' Solidna šansa za Rumune! Razvan Marin je šutirao, a Dubravka odbranio, da bi potom Draguš opasno zaprijetio šutem tik iznad prečke!

55' Bez mnogo uzbuđenja u nastavku.

50' Veliki pritisak Belgije na startu drugog dijela igre.

46' Počinju druga poluvremena.

45' Kraj je prvog poluvremena na obje utakmice.

44' Prema trenutnom stanju sve ekipe prolaze dalje osim Ukrajine, koja ispada.

43' Odličan udarac De Bruynea, ali još bolje to brani Trubin! Nema golova i dalje na ovom meču.

37' GOOOOOOOOOOL!
Rumuni su poravnali sa penala! Precizan je bio Marin sa 11 metara!

34' Dobra šansa za Ukrajinu, ali Sudakov loše šutira i lak je to plijen za golmana Belgije.

28' Trenutno stanje nakon gola je sljedeće:

Slovačka je trenutni lider grupe sa šest bodova i ide u lakši dio žrijeba. a Belgija kao druga ide na Francuze. Ukrajina bi prošla dalje kao treća, a Rumuni idu kući kao posljednji.

24' GOOOOOOOOOOL! Slovačka je povela! Strijelac je Duda i to glavom nakon odličnog centaršuta Kucke.

20' Prijete i Ukrajinci sada i to u dva navrata. Yeremchuk je pokušao sa 20 metara, ali pravo u golmana. Minut kasnije i Dovbyk šutira pored gola Belgijanaca.

15' Otvoreno se igra u Štutgartu za sada, ali mreže miruju.

11' Dobra šansa i za Rumune sada. Ratiu je šutirao, a Dubravka spasio Slovake odbranom. Odbio je loptu do Hagija, koji je potom šalje preko prečke.

8' Lukaku ne koristi veliku priliku za Belgiju! Izašao je sam ispred gola, ali je golman Trubin sjajno odbranio njegov pokušaj!

5' Početna ispitivanja snaga, bez uzbuđenja za sada.

1' Utakmice u Štutgartu i Frankfurtu upravo su počele!

17:57
U toku je intoniranje himni.

17:55
Poznati su nam i sastavi za dvoboj Belgije i Ukrajine gdje pobjeda jednoj ekipi garantuje prolaz dalje.

Belgija: Casteels, Castagne, Theate, Faes, Vertonghen, Tielemans, Onana, De Bruyne, Trossard, Doku i Lukaku.

Ukrajina: Trubin, Mikolenko, Matvienko, Svatok, Zabarnji, Timčik, Bražko, Šaparenko, Sudakov, Jaremčuk i Dovbik.

Tu nam je i sastav za meč gdje mnogi očekuju "namještaljku".

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Pekarik, Kucka, Lobotka, Duda, Schranz, Haraslin, Strelec.

Rumunija: Nita, Bancu, Burca, Dragusin, Ratiu, M. Marin, Coman, Stanciu, R. Marin, Hagi, Dragus.

17:52 Uoči posljednjeg kola, stanje u ovoj grupi je jako zanimljivo. Naime, sve četiri ekipe imaju po tri boda i po jednu pobjedu i poraz.

Prva je Rumunija, druga Belgija, treća Slovačka i četvrta Ukrajina.

Posebno će biti zanimljivo ispratiti ishod meča između Slovaka i Rumuna, jer bi remi u tom meču objema ekipama donio sigurni prolaz dalje.

17:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobro došli na tekstualni prijenos utakmica Belgija-Ukrajina i Slovačka-Rumunija.