25.06.2024 / 20:54 Fudbal - EURO 2024

UŽIVO / Rasplet grupe C: Srbija i Danska igraju za prolaz

U terminu od 21 sat utakmice 3. kola grupe C igraju selekcije Srbije i Danske, te Engleske i Slovenije, a mi ćemo fokus pratiti na meč koji se igra u Minhenu.

90' KRAJ UTAKMICA!

90' Pet minuta nadoknade.

81' Prva prava prilika za Srbiju u 81. mintui. Mitrović šutira pored gola Danaca.

77' Declan Rice prijeti Sloveniji, ide to malo preko gola.

73' Mreže i dalje miruju.

67' Vlahović mijenja Ilića kod Srbije.

66' Prava uspavanka u Kelnu. Englezi su i dalje jako jako loši na ovom Euru.

64' Novi pokušaj Danaca. Ubacio je Eriksen iz kornera, a Vesteergard glavom pravo u Rajkovića.

60' Christiansen šutira visoko preko gola Srbije sa distance.

56' Englezi neumorno napadaju, ali Slovenija se sjajno brani za sada.

52' Mitrović je pogodio mrežu Danske, ali je gol poništen zbog ofsajda.

46' Izmjene kod oba tima. U Danskoj na teren ide Skov Olsen umjesto Winda, dok kod Srbije priliku dobijaju Jović i Tadić, umjesto Gudelja i Samardžića.

46' Počinju druga poluvremena u Kelnu i Minhenu.

45' Kraj prvog poluvremena na utakmicama Danska-Srbija i Engleska - Slovenija na kojima golova nema (0:0).

43' Kane je propustio veliku priliku za Engleze!
Nakon ubačaja Trippiera šutira tik pored stative Slovenije.

42' Sami je finiš prvog dijela igre na obje ove utakmice.

39' Nova opasnost pred srbijanskim golom. Wind iz teške pozicije šutira preko gola svog rivala.

37' Na drugoj utakmici, Slovenci se jako dobro drže protiv Engleza u Kelnu.

37' Apsolutna dominacija Danske na ovom meči. Srbija za sada bez ijedne prilike pred golom rivala.

32' Nova šansa za Dansku. Udarac Hojlunda hvata Rajković.

32' Kane je zaprijetio Slovencima, ali sjajni Oblak to brani.

31' Novi žuti karton za Dance, dobio ga je Hjulmand.

30' Nakon pola sata mreže miruju na susretima Danska-Srbija, te Engleska-Slovenija.

28' Žuti karton za Winda u danskoj selekciji.

24' Zatresla se mreža Srbije, ali je gol poništen jer je lopta prethodno izašla van terena.

21' Sjajna šansa za Dansku!
Odbrana Srbije je izgubila loptu u opasnoj zoni, do nje dolazi Eriksen koji odma šutira, ali Rajković to nekako brani!

17' Opasno je bilo pred golom Srbije. Bach je pobjegao i ubacio, ali lopta ide u korner.

15' Mreže i dalje miruju na večerašnjim mečevima, kako u Kelnu, tako i u Minhenu.

10' Oprezno se igra u Minhenu na Allianz Areni za sada. Pobjeda i jednima i drugima garantuje prolaz dalje.

Dancima će za to navjerovatnije biti dovoljan i neriješen rezultat uz uslov da Slovenija ne pobijedi Englesku.

6' Rajković je odbranio udarac sa 16 metara, no prije toga je dosuđen prekršaj.

5' Slovenci pri prijete. Udarac Šeška brani sjajni Pickford.

4' Problem za Srbiju. Žuti karton za Milenkovića na samom startu ove utakmice.

1' Utakmica je upravo počela!

20:57 Upredo ćemo pratiti i meč Engleske i Slovenije. Ovo su sastavi za taj duel:

Engleska: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Rice, Gallagher, Bellingham, Saka, Foden i Kane.

Slovenija: Oblak, Karničnik, Drukšić, Bijol, Janža, Stojanović, Gnezda, Elšnik, Mlakar, Šporar i Šeško.

20:57 U toku je intoniranje himni, prvo Srbije, a zatim i Danske.

Poznati su nam i sastavi za ovaj meč.

SRBIJA: Rajković, Pavlović, Milenković, Veljković, Ilić, Gudelj, Mijailović, Živković, Lukić, Samardžić, Mitrović.

DANSKA: Schmeichel, Andersen, Christensen, Vestergaard, Bah, Hojberg, Hjulmand, Maehle, Eriksen, Hojlund, Wind.

Who has the stronger line-up?

Posted by UEFA EURO 2024 on Utorak, 25. juni 2024.
20:55 Uoči posljednjeg kola situacija u ovoj grupi je sljedeća: Englezi su prvi sa 4 boda, Slovenci drugi sa dva koliko ima i Danska, dok su Srbijanci četvrti sa svega jednim poenom.

Pobjednik ovog duela će se sasvim sigurno plasirati u drugi krug takmičenja na ovom Evropskom prvenstvu.

20:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobro vam večer i dobrodošli na tekstualne prijenose utakmica Srbija-Danska i Engleska-Slovenija.