22.06.2024 / 20:00 Fudbal - Euro 2024

Portugal demolirao Tursku i plasirao se u osminu finala

Reprezentacija Portugala upisala je novu pobjedu na Evropskom prvenstvu pobjedivši selkciju Turske rezultatom 3:o.

Portugal je sve dileme riješio već u prvom poluvremenu.

Portugalci su ako osigurali prvo mjesto u grupi kolo prije kraja grupne faze takmičenja u Njemačkoj. Cristiano Ronaldo i društvo u nokaut fazi će igrati protiv jedne od trećeplasiranih ekipa u grupama A, B ili C. Turska je za samo sedcam minuta imala dva gola zaostatka. U 21. minuti Bernardo Silva je pogodio za 1:0, a onda je Akaydin postigao autogol za rezultat prvog poluvremena.

Sve nade Turciam da se mogu "vratiti u život" potopio je Fernandes u 11. minuti nastavka. Cristiano Ronaldo je izbjegao ofsajd zamku, a onda nesebično i nekarakteristično za njega, uposlio saigrača koji je pospremio loptu u mrežu za 0:3.
Do kraja meča Portugal je uspješno sačuvao prednost, te će rasterećeno ući u zadnje kolo i meč protiv Gruzije.

S druge strane Turska će igrati protiv Češke i za potvrdu drugog mjesta ne smije izgubiti u meču koji se igra 26. juna.