21.06.2024 / 22:53 Fudbal - Euro 2024

Drama u Leipzigu završila bez pobjednika, VAR spasio Francuze

Francuska i Holandija podijelili su bodove u Leipzigu u 2. kolu D-grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj odigravši neriješeno 0:0.

Na samom otvaranju utakmice velika prilika za Holanđane. Frimpong je kao metak pobjegao odbrani Francuske i sjurio se prema golu, ali ga je Hernandez pri udarcu malo omeo, dovoljno da Maignan odbije u korner.

Odmah nakon toga je uzvratio Griezmann koji je s 18-19 metara odlično opalio. Išlo je to pod prečku, ali sjajnom paradom se istakao Verbruggen.

U 14. minuti dvije velike prilike za Griezmanna. Prvo ga je Rabiot proigrao petom, a ovaj se s dva tri metra spetljao i nije zabio čisti zicer. U nastavku opet lopta dolazi do Griezmanna koji puca pokraj stative.

Samo tri minute poslije nova šansa za Holandiju. Gakpo je s 16 metara gađao sami ugao, ali Maignan još jednom spašava Francuze.

Mnogo šansi i polukontri na obje strane, ali se na pauzu otišlo bez golova.

U nastavku Francuzi prvi prijete, preko Rabiota i Thurama, ali rezultat ostaje nepromijenjen.

U 65. minuti nova dobra prilika za Francuze, sjajno su kombinovali Thuram, Kante i Griezmann, a udarac iz blizine napadača Atletica sjajno brani golman Holandije.

U 69. minuti Xavi Simons je nakon velike gužve u šesnaestercu Francuza odlično šutirao s 16 metara, lopta se odbila u mrežu, ali je problematična bila pozicija Dumfriesa koji je navodno smetao Maignanu. Nakon duge VAR provjere, gol je poništen. POGLEDAJTE VIDEO.

Francuzi su do kraja imali kratak period dominacije, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Verbruggena.