21.06.2024 / 07:40 Fudbal - Messi ispisao historiju

Počela Copa Amerika: Messi i Argentina rutinski slavili na startu

Argentina je u prvom meču Copa Americe savladala Kanadu s 2:0, a pogotke su postigli Julian Alvarez i Lautaro Martinez.

Prvak svijeta i Južne Amerike, selekcija Argentine, pobjedom je započela odbranu naslova na Copa America. Gaučosi si su u Atlanti savladali Kanadu s 2:0.

Jako dobar meč pružile su ove dvije selekcije, a na kraju je bolji tim pobijedio. Razlika je mogla biti i veća, a što nije krivac je Lionel Messi koji je promašio poprilično nevjerovatne stvari.

Na prvi pogodak u ovom meču čekalo se do 49. minute. Julian Alvarez koristi je na pravom mjestu i jedan odbitak šalje u kanadsku mrežu za prednost Argentine od 1:0.

Imala je potom Argentina još nekoliko velikih šansi. Lionel Messi se našao u dvije velike šanse, sam pred protivničkim golmanom, no nije uspio zabiti.

Nekada je Leo lagano završavao ove akcije. Ipak, ovog puta lopta nije htjela u mrežu i ostao je bez pogotka.

Međutim, Messi je pored toga bio zaista fenomenalan na terenu. U 88. minuti je fenomenalnom asistencijom za pogodak Lautara Martineza (2:0) spasio stvari i Gaučosi su zaključili ovaj meč.

Kreirao je Messi čak pet velikih šansi u ovom meču, a ovo mu je bio 35. nastup na Copa America čime je postao rekorder.