20.06.2024 / 14:50 Fudbal - EURO 2024

KRAJ: Slovenija-Srbija 1:1

Od 15 sati na Allianz Areni u Minhenu snage će u okviru 2. kola Evropskog prvenstva odmjeriti reprezentacije Srbije i Slovenije.

90' KRAJ UTAKMICE!

90' GOOOOOOOOOL! Jović pogađa u 95. minuti za 1:1!

90' Pet minuta nadoknade.

83' Umalo da Samardžić izjednači! Ostaje 1:0.

77' Novi pokušaj Slovenaca! Kamičnik opasno šutira tik pored gola!

71' Nije imala sreće Srbija sada! Mitrović sa svega par metara pogađa prečku Oblaka! Ostaje 1:0 za Sloveniju.

68' Lijepa kontra Slovenije, Elšnik centrira, Kamičnik dobro prati i pogađa sa par metara za 1:0! Rajković je bio nemoćan.

68' GOOOOOOOOOOOOOL! Slovenija je povela nakon sjajne kontre!

67' Jović i Milinović Savić idu na teren mjesto Lukića i Vlahovića.

65' Nova prilika za Srbiju. Mitrović šutira visoko preko gola.

62' Ponovo se stišalo na terenu. Intezitet igre je splasnuo, mreže i dalje miruju.

57' Uzvraćaju i Slovenci sada! Iz tranzicije je Šeško šutirao, ali Rajković to brani! Korner za Zmajčeke.

52' Mitrović je sada pokušao glavom, lopta ide preko gola.

50' Bolja je Srbija. Gaćinović je centrirao, lopta se odbija od jednog igrača Slovenije i odlazi malo pored stative u korner.

47' Ogromna šansa za Srbiju! Tadić je proigrao Mitrovića, ovaj izlazi sam ispred Oblaka, ali golman Atletico Madrida sjajno brani taj pokušaj!

46' Počinje drugi dio igre.
Kod Srbije umjesto Mladenovića na teren ide Gaćinović. Slovenci na pauzi nisu ništa mijenjali.

45' Kraj prvog poluvremena u Minhenu
, nakon kojeg pogodaka nema - 0:0.

45' Jedan minut nadokande.

43' Pet minuta kasnije Srbija uzvraća. Mitrović se fino zagradio, oslobodio svog čuvara, ali sa pet metara njegov pokušaj brani sjajni Jan Oblak. Zaista se radi o svjetskom golmanu!

38' Vile su pronosale Srbiju sada! Elšnik je šutirao, stativa spašava Orlove. U nastavku akcije Šeško, lopta ide preko gola.

35' Ponovo mirniji period igre u Minhenu. Čekamo golove.

30' Opasno je bilo sada pred golom Slovenije nakon kornera Srbije, lopta je prohujala pored stative i otišla u gol aut.

28' I evo prve prilike za Srbiju u ovom meču u 28. minuti. Vlahović je pokušao glavom, ali lak je to plijen za sjajnog golmana Oblaka.

23' Trenutno bez uzbuđenja na Allianz Areni. Još uvijek čekamo na šanse Srbije.

18' Srbija je definitivno "u kanalu". Naše istočne komšije su za sada bez šanse i u podređenom su položaju u dosadašnjem toku meča. Slovenci sve opasniji.

12' Novi nesporazum u odbrani Srbije. Mlakar je umalo došao do jedne lopte, ali do nje ipak prvi stiže Rajković.

7' Nova šansa za Zmajčeke. Mlakar iskosa šutira, ali golman Srbije ponovo je bio na mjestu. Korner za Sloveniju.

5' Prvi prijete Slovenci. Čerin je došao do jedne lopte i šutirao sa nekih 20 metara, ali ravno u Rajkovića.

3' Nekoliko grešaka u dodavanju kod oba tima. Vjerovatno važnost utakmice ima uticaja na to.

1' Utakmica je upravo počela!

14:55 U toku je intoniranje himni. Sve je spremno za početak ovog regionalnog duela.

Upoznajmo se malo više sa sastavima ovih reprezentacija. Selektori Kek i Stojković odlučili su se za ove igrače:

SLOVENIJA: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović, Čerin, Elšnik, Mlakar, Šporar, Šeško.

SRBIJA: Rajković, Pavlović, Milenković, Veljković, Ilić, Lukić, Mladenović, Živković, Tadić, Vlahović, Mitrović.

14:50 Utakmica je ovo koju oba tima jednostavno moraju dobiti, ukoliko žele da se plasiraju u drugi krug ovog Evropskog prvenstva.

14:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Slovenija - Srbija.