19.06.2024 / 14:50 Fudbal - EURO 2024

Kraj: Hrvatska - Albanija 2:2

Od 15 sati se igra prva utakmica 2. kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj će snage odmjeriti Hrvatska i Albanija.

90' KRAJ!

90' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gjasulla pogađa za 2:2!

90' Šest minuta nadoknade vremena.

88' Baturina je lijepo prošao po lijevoj strani i šutirao, brani golman.

84' Sosa i Baturina u igri, Perišić i Kramarić van igre.

80' Albanci nakon dva primljena gola izgledaju potpuno izgubljeno. Hrvatska kontroliše konce igre u ovoj utakmici.

77' Autogol je to bio i to Gjasule koji je ušao u igru. Sučić je šutirao, izblokiran je njegovv udarac ali lopta se odbija od Gjasule u mrežu.

76' GOOOOOOOOOOOOL! Potpuni preokret Hrvatske!

74' Kovačić za Budimira, ovaj je uposlio Kramarića, koji dobro pogađa za 1:1.

74' GOOOOOOOOOOOL! Kramarić poravnava rezultat!

68' Pašalić je pokušao glavom nakon ubačaja Perišića, no ni sada gola nema.

65' Asani je sada uzvratio. Šutirao je sa 25 metara, brani Livaković. Nedugo nakon toga ovaj igrač napušta igru.

58' Ubačaj Modrića iz kornera, a Šutalo iz dobre pozicije ne pogađa glavom! Ostaje 1:0 za Albance.

53' Ponovo prijete Hrvati. Snažno šutira Kovačić, ali Strakosha to hvata.

50' Sada najbolja prilika za Hrvatsku, rezervista Sučić je šutirao sa 12 metara, sjajno brani golman.

46' Dvostruka izmjena u selekciji Vatrenih. Pašalić i Sučić su u igri umjesto Majera i Brozovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu HSV-a u Hamburgu.

45' Kraj prvog poluvremena!

44' Manaj ne koristi novu stopostotnu šansu za svoj tim! Sa svega par metara glavom šutira pravo u Livakovića.

40' Sami je finiš prvog dijela ove utakmice.

38' Prvi udarac Hrvata u okvir gola tek u 38. minuti, ali ta lopta jedva da je stigla do golmana Albanije nakon udarca Brozovića.

36' Streakosha boksuje jednu loptu nakon ubačaja Modrića.

31' Sada golman Livaković spašava Hrvate! Manaj je proigrao Asllanija koji šutira ravno u čuvara mreže Fenera.

29' Ponovo Albanci ozbiljno prijete! Pokušao je Hysaj, sreća je pogledala Vatrene.

25' Još jedna ne tako opasna prilika za Hrvate. Petković je iz teške situacije glavom prebacio gol Albanaca. Bit će gol aut.

20' Prva konkretna prilika za Vatrene u 20. minuti susreta. Brozović je šutirao sa distance, ali nije bio dovoljno precizan igrač Al-Nassra.

15' Umalo 2:0 za Albance! Bajrami je solidno šutirao iskosa nakon što se oslobodio svog čuvara, ali lopta ide malo pored gola Livakovića!

11' Potpuno je zaboravljen Laci pred golom Hrvatske, lijep trzaj glavom i pogodak za veliko slavlje Albanaca.

11' GOOOOOOOOOL! Albanija vodi sa 1:0!

5' Mini pritisak Hrvatske na samom početku ovog meča. Bit će prvi korner za naše susjede.

1' Utakmica je upravo počela!

14:55
U toku je intoniranje himni, prvo Albanije, a zatim i Hrvatske. Utakmica se inače igra na stadionu HSV-a u Hamburgu.

Zanimljivo da je ovo prvi međusobni duel ovih reprezentacija.

14:52
Hrvatska je pod imperativom pobjede u ovoj utakmici s obzirom na visok poraz od Španije u prvom kolu od 3:0.

Sa druge strane i Albanci su poraženi u prvom kolu i to od Italije koja je slavila nakon preokreta 2:1.

Utakmicu će suditi Francuz Francois Letexier. Mehdi Rahmouni i Cyril Mugnier iz Francuske bit će njegovi asistenti.

14:50 Stigli su nam sastavi za ovaj meč.

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Kramarić, Majer, Petković.

ALBANIJA: Strakosha, Hysaj, Ajeti, Gjimshiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj.

14:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Hrvatska-Albanija.