09.06.2024 / 20:23 Fudbal - Prijateljski susret

Tok utakmice: Italija - BiH 1:0

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20:45 sati igra prijateljski meč protiv selekcije Italije. Zmajevi će gostovanjem Italiji (20:45) zaključiti prvo okupljanje pod novim selektorom Sergejom Barbarezom i njegovim stručnim štabom.

90-4 Kraj utakmice. Zmajevi su nažalost upisali novi poraz.

90-1 Velika greška Di Marca, pokušao je vratiti loptu Donnarummi, presjeca Ahmedhodžić i jedan na jedan ne uspijeva postići gol. Ovo je bila najbolja šansa BiH.

89 -
Šošić i Muharemović umjesto Gigovića i Katića.

85 - Ulazimo u finiš utakmice, ostalo je još desetak minuta nade da probamo doći do pozitivnog rezultata večeras.

81 - Mujakić ima problema sa povredom. Umjesto njega u igru ulazi Hadžikadunić.

77 - Pirić još jednom zaustavlja Scamaccu.

74 - Lijepo kombinujemo ovih minuta, ali Italijani su konkretniji od nas.

67 -
Huseinbašić i Burnić na terenu umjesto Šarića i Hajradinovića.

64 - Scammaca je sjajno primio loptu u trku na 11 metara i šutirao, ali Pirić lijepo brani. Ovo je bila velika šansa za Italiju.

58 -
Chiessa je lijepo provukao loptu kroz noge Ahmedhodžiću, ali je na kraju ostao bez snage za šut na naš gol.

56 -
Prvi ozbiljan napad Italije u nastavku, Fratessi šutira preko gola. Italija kontroliše igru u nastavku, sada teško prilazimo golu domaćina.

48 -  Miran početak drugog poluvremena, jaka kiša pada u Empoliju.

45 -
Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

45-1 Kraj prvog poluvremena.

Nakon prvih 45 minuta, Italija vodi sa 1:0 golom Davidea Fratessija iz 38. minuta. #NFSBiH #zmajevi #ItaBiH

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Nedjelja, 9. juni 2024.

44 -
Pokušao je Scamacca, lopta je završila u korneru. Italijani će pokušati zadnji put u prvom poluvremenu.

39 - GOOOOL! Jako lijep gol Fratessija, Italija vodi 1:0.

35 - Ulazimo lagano u finiš prvog poluvremena, dobro stojimo...

29 -
Nakon dobrih pokušaja Zmajeva, Italijani imaju terensku incijativu. Dobro igramo u Empoliju, imali smo i dvije izgledne prilike.

26 - Fratessi pokušava glavom nakon jednog kornera i ovo ide pored gola Pirića.

21 - Nova šansa za Hajradinovića, Darmijan blokira šut.

18 -
Gazibegović pokušao iz slobodnog udarca, Donnarumma siguran. Imat ćemo korner.

15 -
Pirić ponovo spašava naš tim, Fratesi je išao jedan na jedan, ali naš golman izlazi kao pobjednik.

11- Velika šansa za Italiju nakon kontranapada, Pirić sjajno spašava.

8 -
Kakva šansa za Zmajeve, Donnarumma sjajno brani...  Hajradinović je šutao.

6 -
Scamacca sada kasni na jedan oštar centaršut, lopta je za našu reprezentaciju.

3 - Italijani su prvi zaprijetili preko Bellanove, ali na kraju loš centaršut.

1-
Počela je utakmica. Sretno Zmajevi!

20:43
U toku je intoniranje himni, prvo himna Bosne i Hercegovine, zatim himna Italije.

20:30 Kao što je već poznato, ovo će biti druga utakmica za novog bh. selektora Sergeja Babareza kojem je ovo ujedno i prvi trenerski angažman u fudbalu.

20:25 Poznati su nam i sastavi za ovaj meč.

Tako će Italijani istrčati s ovim timom: Donnarumma, Darmian, Buongiorno, Calafiori, Bellanova, Jorginho, Fagioli, Cambiaso, Fratessi, Chiesa i Scamacca.

Sa druge strane, selektor Barbarez se odlučio za ove igrače: Pirić, Gazibegović, Ahmedhodžić, Katić, Bičakčić, Mujakić, Šarić, Tahirović, Hajradinović, Gigović i Demirović.

Još 30 minuta do početka utakmice. #NFSBiH #zmajevi #ItaBiH

20:24
Poštovani čitatelji portala Vijesti.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između reprezentacija Italije i Bosne i Hercegovine. Meč će biti odigran na stadionu "Carlo Castellani" u Empoliju, sa početkom u 20:45 sati.