08.06.2024 / 19:58 Fudbal - Stockholm

Srbija deklasirala Švedsku u generalci za Euro

Srbija je pobijedila Švedsku 3:0 u Stockholmu u drugoj pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Dragana Stojkovića poveli su u 18. minuti pogotkom Sergeja Milinkovića-Savića na asistenciju Andrije Živkovića.

Drugi pogodak za goste zabio je Aleksandar Mitrović u 60. minuti nakon asistencije Filipa Mladenovića, a na 3:0 je povisio kapiten Dušan Tadić deset minuta kasnije poslije asistencije Filipa Kostića.

Srbija se vratila formaciji 3-5-2, a golovi su padali nakon dobrih asistencija s bočnih pozicija.

Srbi su prije četiri dana izgubili kod Austrije 2:1, a Stojković je u toj utakmici testirao odbranu s četiri igrača. To se pokazalo neuspješnim eksperimentom pa se Srbija vratila uigranoj kombinaciji, koja joj je danas donijela uvjerljivu pobjedu u generalki za Euro.

Srbi Euro otvaraju 16. juna protiv Engleske, a u grupi su još Slovenija i Danska.