Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

23.04.2024 / 20:00 Fudbal - WWIN liga BiH

Velež savladao Slogu i došao na korak od Evrope

Fudbaleri mostarskog Veleža večeras su pred svojim navijačima došli do još jedne pobjede protiv ekipe Sloge Meridian koju su savladali rezultatom 1:0.

Bila je to izuzetno teška utakmica igrana po lošim vremenskim uslovima, ali su na kraju Rođeni došli do zlata vrijednih bodova koji su ih dodatno približili izlasku u Evropu.

Prvi pokušaj Veleža u okvir gola u 15. minuti. Guliashvili je šutirao, brani Šćekić bez problema.

Lijepa akcija Veleža pet minuta nakon toga. Haskić je petom ostavio loptu za Pršeša koji šutira preko gola. Dosuđen je faul Veležu nadomak kaznenog prostora gostiju.

Upravo iz tog slobodnjaka vidjeli smo jedini gol na utakmici. Guliashvili je izveo slobodan udarac, zakačila je lopta nekoga u živom zidu Sloge, prevarila Šćekića i završila u mreži.

Najbolja šansa za Slogu u 37. minuti. Kvesić je lijepo ubacio, glavom šutira Grabež, Hadžikić vadi ispod prečke.

View this post on Instagram

A post shared by FK Velež Mostar (@fk_velez)

U 55. minuti slobodan udarac za Slogu je bio, trese se mreža Veleža, no sviran je ofsajd. Veselinović je pogodio i dosta teška situacija za ocijeniti je li bio ofsajd ili ne.

Do kraja utakmice gledali smo jalove pokušaje i jednih i drugih. Prolom oblaka je pogodio Mostar, pa je bilo teško i očekivati da fudbaleri po takvim uslovima ponude nešto više.

Sve do 87. minute. Nakon jednog kornera šutira neko od igrača Sloge, od stative se lopta odbija van granica igrališta.

Velež tako ostaje treći nakon ove utakmice s 49 bodova, sedam više uz meč više od Sarajeva koje je četvrto. Sloga je šesta s 38 bodova.

Naredno kolo Veležu donosi gostovanje upravo kod Sarajeva, dok će Sloga biti domaćin Zvijezdi 09 i tu će tražiti prekid serije od čak pet poraza.