Banja Luka 11°C
Bihać 8°C

22.04.2024 / 20:36 Fudbal - Pobjeda u Rimu

Sjajna Bologna napravila možda i ključni korak ka Ligi prvaka

Bologna je u 33. kolu Serije A kao gost savladala Romu sa 3:1 i tako napravila ogroman korak ka historijskom plasmanu u Ligu prvaka.

Ovaj tim je sačuvao četvrto mjesto i sada ima 62 boda, sedam bodova više od Rome (5.) i osam više od Atalante (6.). U Ligu prvaka iz Serije A vodi prvih pet pozicija, pa su velike šanse da Bologna predvođena Thiagom Mottom ispiše nove stranice klupske historije.

Bologna je na teškom gostovanju u Rimu povela u 14. minuti preko El Azzouzija, da bi isti igrač asistirao Zirkzeeju za velikih 2:0 u 45. minuti.

Roma se u utakmicu vratila u 56. minuti kada je pogodio Azmoun, ali je već u 65. minuti Saelemaekers pogodio za konačnih 3:1.

Za Bolognu je ovo bila već 17. pobjeda u ovoj sezoni Serije A, a do kraja sezone je ostalo još pet kola.