Tuzla 12°C
Banja Luka 14°C

19.04.2024 / 23:01 Fudbal - Serie A

Kiks Juventusa kod ekipe koja se bori za opstanak

Cagliari i Juventus odigrali su neriješeno rezultatom 2:2 u utakmici 33. kola talijanske Serie A.

Juventus je odigrao jako loše prvo poluvrijeme, što je Cagliari iskoristio da stigne do velikog vodstva od 2:0. Oba pogotka u prvom poluvremenu zabio je Cagliari iz penala nakon pogrešaka igrača Juventusa.

Dovoljno je reći da se gosti nisu bunili nakon nijedne odluke. Prvi je gol s bijele tačke zabio Gianluca Gaetano u 30. minuti, a šest minuta nakon njega pogodio je i Yerry Mina.

Dušan Vlahović probudio je svoju ekipu pogotkom iz slobodnog udarca u 61. minuti.

Juventus je nastavio igrati dobro i u 87. minuti stigao do izjednačenja. Autogol je zabio Alberto Dossena.

Cagliari je na 13. mjestu, ali još uvijek nije ni blizu siguran u opstanak u ligi. Juventus je na trećem mjestu i gotovo sigurno ide sljedeće sezone u Ligu prvaka.