Tuzla 12°C
Banja Luka 12°C

17.03.2024 / 21:07 Fudbal - Super Liga

Velika pobjeda Fenerbahçea za Džekin rođendan

U okviru 30. kola turske Super Lige sastali su se Trabzonspor i Fenerbahçe, istanbulski tim je u novoj drami slavio veliku pobjedu, na kraju je bilo 2:3.

Sve je sjajno krenulo po Fener. Već u 13. minuti Fred je na asistenciju Tadića pogodio za 0:1. Da bi u nadoknadi prvog dijela., ponovo Tadić asistirao a za 0:2 pogađa Fred.

Na startu drugog dijela trener domaćeg tima umjesto Fernandeza na teren šalje Bardhija i on mu se odužio pogotkom u 63. minuti.

Do izjednačenja Trabzonspor dolazi u 78. minuti. Dosuđen je penal, a precizan je bio Trezeguet.

Kartal tada iz igre vadi Džeku i Szymanskog, a šalje Dursuna i Batshuayija. Samo četiri minute kasnije belgijski napadač pogađa za veliku pobjedu Fenera.

Fenerbahče je i dalje drugi na tabeli sa 79 bodova, dva manje od vodećeg Galatasaraya dok je Trabzon ostao treći sa 49 bodova.

U sljedećem kolu Trabzon će gostovati kod Konyaspora dok će Fenerbahče na svom terenu dočekati sastav Adane Demirspor.

Rezultat i strijelci:

Trabzonspor - Fenerbahče 2:3 (Bardhi 63', Trezeguet (p) 78' / Fred 13', 45+4', Batshuayi 87')