10.03.2024 / 19:14 Fudbal - Prva liga FBiH

Sloboda propustila zlatnu priliku da 'pobjegne' Stupčanici

Ovog vikenda su odigrane utakmice prvog kola drugog dijela sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Nakon što je Stupčanica jučer odigrala 1:1 sa Čelikom u Zenici, Sloboda je danas imala priliku povećati svoju prednost u odnosu na klub iz Olova i učvrstiti se na prvom mjestu, ali je kiksala na gostovanju u Kaknju.

Utakmica protiv posljednjeplasiranog Rudara završena je rezultatom 2:2, iako je Sloboda važila za velikog favorita.

Povela je Sloboda golom Harisa Dilavera u 37. minuti, poravnao je Idriz Džafić u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a onda potpuni preokret domaćim donosi Ahmed Hasanović u 53. minuti.

Sloboda se na kraju spašavala poraza, a bod joj je sedam minuta prije kraja svojim drugim golom donio Dilaver.

Prednost Slobode nad Stupčanicom ostala je tri boda budući da Tuzlaci sada imaju 37, a Olovljani 34 osvojena boda. Prvo mjesto garantuje plasman u WWin ligu iduće sezone.