23.02.2024 / 17:50 Košarka - Eurobasket 2025

Kraj: Kipar - BiH 66:99

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine od 18 sati po našem vremenu igra prvi meč kvalifikacija za plasman na Eurobasket koji se igra 2025. godine, a protivnik je selekcija Kipra.

40' Kraj utakmice i uvjerljiva pobjeda reprezentacije BiH!

38' Polako, ali sigurno evo nas na ogromnih +30 nakon zakucavanja Penave, asistencija za Sejfića.

36'  Prvi poeni i za košarkaša sarajevske Bosne, Vojina Ilića.

34' Pitanje pobjednika je odavno riješeno, pa je selektor priliku za igru dao i ostalim košarkašima. Markus Lončar postiže svoje prve poene večeras.

30' Kraj treće četvrtine poslije koje smo dodatno povećali prednost na 21 razlike.

27' Nova trojka Penave, a onda i poeni Lazića!

25' Atić i Alibegović sada prave mini seriju 4:0, idemo na maksimalnih +16.

23' Počelo je drugo poluvrijeme kojeg nešto bolje otvara Kipar, ali mi zabijamo koševe preko nezaustavljivog Muse.

20' Kraj veoma dobrog prvog poluvremena nakon kojeg vodimo s 13 poena razlike, a rezultat glasi 51:38 u našu korist.

Džanan Musa je daleko najefikasniji igrač večerašnjeg susreta sa 16 postignutih poena.

19' Velika serija naše reprezentacije, sada i Penava pogađa tricu.

19' Aleksandar Lazić lagano diže našu prednost koja je sada dvocifrena. Lazić je na šest poena za sada.

17' Amar Gegić sada zakucava, a Edin Atić uzvraća asistenciju. U nastavku pogledajte jedan nevjerovatan solo poen našeg Džanana Muse. 14' Sjajno smo startali u drugoj četvrtini za razliku od početka meča i malo smo povećali svoju prednost.

10' Kraj prve četvrtine nakon koje tijesno vodimo sa 28:27. Najefikasniji igrač u našem timu je Džanan Musa koji je već ubacio 14 poena.

9' Brutalno zakucavanje raspoloženog Lazića nakon kojeg vodimo!

8' Nakon novih koševa Lazića poravnali smo rezultat!

7' Nakon nove trojke domaćih konačno smo uzvratili preko Muse i Alibegovića i vratili smo se u susret velikom serijom.

4' Poentiramo nakon timeouta i to preko Alibegovića, sjajna akcija je to bila.

Inače, našu petorku u ovom dvoboju čine: Kamenjaš, Alibegović, Lazić, Musa i Atić.

3' Žestok start Kiprana, zbog čega naš selektor mora zvati minutu odmora.

3' Za veoma kratko vrijeme Kiprani su nam ubacili tri trojke, a prve poene za naš tim pogađa Aleksandar Lazić.

1' Utakmica u Nikoziji je upravo počela, sretno BiH!

17:58
Prvo će se intonirati himna naše zemlje, a zatim i Kipra.

17:55
Naši reprezentativci će i na Kipru imati podršku naših vjernih navijača, BH Fanaticosa.

17:53 Naši Zmajevi, predvođeni ponajboljim evropskim košarkašem Džananom Musom, važe za velikog favorita i sve osim pobjede u ovom duelu bio bi veliki neuspjeh.

17:50 Meč će početi za nekih 10-ak minuta, a tekstualni prijenos moći ćete pratiti na portalu Vijesti.ba!