11.02.2024 / 15:05 Fudbal - Kup BiH

Sarajevo nakon penal drame izbacilo Slobodu i plasiralo se u četvrtfinale

Fudbaleri Sarajeva su uz mnogo poteškoća savladali Slobodu i plasirali se u četvrtfinale Kupa BiH.

Bordo tim je slavio na penale rezultatom , nakon što je regularnih 90 minuta završeno rezultatom 1:1.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Sarajevo je stiglo u prednost. Igrao se 31. minut kada je Hasić lijepo primio jedan dugi pas, ušao u kazneni prostor i rutinski pored Muminovića poslao loptu u mrežu.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, ali nije dugo bio na snazi u drugom poluvremenu. Sloboda je izjednačila u 52. minuti. Dervišagić je centrirao, a Delić pogodio za 1:1.

Do isteka 90 minuta, obje ekipe su imale nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, gdje se bolje snašao gostujući tim koji je slavio sa 4:2.