10.02.2024 / 14:53 Fudbal - Kup BiH

Zrinjski se prošetao do četvrtfinala, Jedinstvo slavi veliki uspjeh

Fudbaleri Zrinjskog ubjedljivo su savladali Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 3:0 u osmini finala Kupa BiH.

Zrinjski, koji je i aktuelni branilac naslova u ovom takmičenju, riješio je sve dileme oko pobjednika već u prvih desetak minuta.

Mario Ćuže je golovima u 3. i 8. minuti donio Zrinjskom sigurno vodstvo od 2:0, s kojim se otišlo na odmor.

Igrao se 54. minut kada je povratnik u dres sa lentom Igor Savić vrlo lijepo pogodio za 3:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je Zrinjski proslavio laganu pobjedu nad članom 1. lige RS i plasirao se u četvrtfinale najmasovnijeg bh. takmičenja.

Uspješno je bilo i bihaćko Jedinstvo koje je nakon penala bilo bolje od GOŠK-a iz Gabele.

Regularni dio utakmice završen je bez golova, a na terenu se nije dogodilo mnogo toga. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, GOŠK je promašio prva dva penala, a Jedinstvo je bez problema ostvarilo veliki uspjeh.