05.02.2024 / 20:52 Košarka - ABA liga

Senzacija u Beogradu: Split nakon 27 godina slavio protiv Partizana

Nestvarnom partijom Split je usred Beograda svladao Partizan rezultatom 74:67. Ovo je prva pobjeda Splita nad Partizanom u historiji ABA lige i prva nad srpskim sastavom nakon 27 godina.

Čudo se nije naziralo u prvoj četvrtini u kojoj je Partizan imao ostvario blagu prednost. Tačnije, nakon prvih deset minuta rezultat je bio 19:17 za domaćine.

Rapsodija Splita krenula je u drugoj dionici koju su dobili s ogromnih 27:11. Predvođeni Shannonom Shorterom i Lewisom Sullivanom Splićani su na veliki odmor otišli s čak 14 poena prednosti (44:30).

Žuti sa sjajnom igrom nisu stali ni u nastavku. Tako su nešto više od tri minute prije kraja treće dionice došli do nestvarnih poena razlike (55:35). Partizan se ipak sabrao nakon toga i sa serijom 10:6 vratio zaostatak na 14 prednosti (59:45).

Bolja igra Partizana se nastavila i u zadnjih deset minuta koje su otvorili rezultatom 7:2. Split je uzvratio sa svojih šest poena u nizu kojima su se vratili na 15 razlike (67:52) 3 minute i 46 sekundi prije kraja. U zadnjih 70 sekundi Split je ušao s 12 koševa prednosti, ali je Partizan s pet brzih poena uspio unijeti kakvu-takvu nervozu u završnicu. Ali, s dva slobodna bacanja Tonija Perkovića u potpunosti je riješeno pitanje pobjednika, piše Jutarnji.

Najbolji u redovima Splita bili su Shorter s 18 poena i Sullivan s 15. U redovima poraženih najraspoloženiji bio je James Nunnally s deset poena.

Ovo je prva pobjeda Splita nad Partizanom nakon 6.2.1997. godine.

Nakon što je ranije ove sezone Zadar na domaćem terenu svladao Partizan, sada su ‘crno-bijeli‘ doživjeli poraz i od Splita. Zanimljivo, ranije u ovom kolu poraz je doživjela i Crvena Zvezda. Oni su na gostovanju kod Budućnosti poraženi s 84:62.