Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

21.12.2023 / 23:26 Fudbal - La liga

Pobjeda Reala sa igračem manje golom u 92. minuti za prvo mjesto u Španiji

Nakon košarkaša i fudbaleri madridskog Reala večeras su svojim navijačima priredili veliko zadovoljstvo pobjedom u okviru 18. kola španske La lige na gostovanju kod Alavesa.

Bila je to izuzetno teška utakmica za Kraljevski tim koji je uz dosta muke stigao do veoma važna tri boda večeras.

Do njih je Real stigao golom u 92. minuti kojeg je postigao Lucas Vasquez i to na sjajan način.

Ovaj trijumf je još više dobio na značaju uzmemo li u obzir da je Real od 54. minute igrao sa igračem manje jer je opravdano isključen bio Nacho Fernandez.

S obzirom da je Girona kiksala protiv Betisa u gostima odigravši 1:1, Real je sada od nje preuzeo lidersku poziciju španske lige.

Kraljevi su prvi na tabeli sa 45 bodova koliko ima i Girona, koja ima i nešto lošiju gol razliku.