Banja Luka 20°C
Bihać 18°C

13.12.2023 / 22:03 Fudbal - Porto - Šahtar

U Ligi prvaka viđen najkontroverzniji gol sezone, ali sve je po pravilima

Utakmica Porta i Šahtara u Ligi prvaka, koja direktno odlučuje o putniku u osminu finala iz grupe H, pamtit će se po rijetko viđenom detalju iz 30. minute.

Porto je vodio sa 1:0 a onda je krenula jedna kontra Šahtara, kod koje je pomoćni sudac signalizirao ofsajd poziciju.

Nakon podignute zastavice, igrači Porta su usporili, dok su Šahtarovi fudbaleri završili napad do kraja i Sikan je pogodio za 1:1, ali se u prvi mah nije radovao.

Uslijedila je VAR provjera i gol je priznat, što je razbjesnilo domaće fudbalere i trenera, koji su zbog protesta dobili i nekoliko žutih kartona.

Stiče se dojam da u ovom slučaju krivicu snose prvenstveno pomoćni sudac, koji je signalizirao nepostojeći ofsajd, ali i fudbaleri Porta koji su stali iako pravila UEFA-e jasno kažu da svaka akcija treba biti završena do kraja i da tek poslije uslijedi analiza ukoliko je potrebno.

Porto je do kraja poluvremena ipak vratio vodstvo, jer je Galeno u 43. minuti pogodio za 2:1.

Kontroverzni gol Šahtara iz 30. minute pogledajte OVDJE.