Banja Luka 22°C
Bihać 17°C

16.11.2023 / 20:23 Fudbal - Kvalifikacije za EP

Kraj: Luksemburg - BiH 4:1

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je doživjela jako težak poraz od Luksemburga rezultatom 4:1, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba.

90' Kraj utakmice.

90' GOOOOOOOOL! Novi pogodak, ali na drugoj strani postiže ponovo Rodrigues.

90' GOOOOOOOOL!
Smanjili smo na 3:1, a pogodak je postigao Gojković!

90' Manji prekid sada jer je jedan navijač na teren uletio sa zastavom Palestine.

90' Četiri minute sudijske nadoknade.

88' Ponovo period bez uzbuđenja. Svi čekaju kraj utakmice.

83' Stopostotna prilika za Demirovića
koji se našao sam ispred golmana, ali je šutirao visoko preko gola iz dobre pozicije!

80' Još desetak minuta do kraja kojeg svi jedva čekamo...

78' Najbolja šansa za Zmajeve tek u 78. minuti utakmice. Hamulić je pokušao, ali njegov dobar udarac ide pored gola.

70' Žuti karton za Amara Dedića koji je prilično nervozan što zbog igre, što zbog rezultata.

65' Još uvijek nemamo udarac u okvir gola. Naši igrači kao da jedva čekaju kraj ove utakmice...

60' Iza nas je sat vremena utakmice. Zaista se ne pamti lošija partija reprezentacije Bosne i Hercegovine.

55' Miriše na pravu katastrofu Zmajeva. Na 3:0 je povisio Martins golom sa peterca. Vasilj je bio nemoćan.

55' GOOOOOOOOOL! Sada nam nije bilo spasa, rezultat je 3:0!

50' Sjajni Vasilj nas za sada spašava blamaže. Odbranio je zicer Olesenu, strijelcu prvog gola.

46' Počeo je drugi dio igre.

D'Rout Léiwe gi verdéngt mat enger 2-0 Féierung an d'Paus

Posted by FLF - site officiel on Četvrtak, 16. novembar 2023.
45' Kraj prvog poluvremena koje je za zaborav našeg tima nakon kojeg Luksemburg vodi rezultatom 2:0.

45' Šest minuta sudijske nadoknade.

42' Bareiro je šutirao sa nekih 20 metara, potpuno neometan, ali ide to pored stative Vasilja.

38' Umalo 3:0 sada. Mujakić u posljednji čas ispucava loptu ispred našeg gola.

35' Jako bezidejno djeluje bh. tim. Osim pokušaja Hamulića nismo ništa napravili pred golom domaće selekcije koja je za razliku od nas već postigla dva gola.

30' Susret je u međuvremenu nastavljen, a pomenuti igrač je loptu zakucao u gol Vasilja koji nije imao nikakvih šansi.

No enger halwer Stonn erhéijt de Gerson Rodrigues per Eelefmeter op 2-0

30' GOOOOOOOOL! Luksemburg je poveo sa 2:0 nakon gola koji je sa bijele tačke postigao Rodrigues!

27' I upravo je u ovim momentima prekinut susret zbog bakljade naših navijača koji skandiraju 'Savez napolje'!

25' Sudija je nakon konsultacija sa VAR-om pokazao na 11 metara jer se prekršaj dogodio unutar kaznenog prostora!

25' Sada je Hadžiahmetović kod nas zaradio javnu opomenu zbog istog razloga.

23' Domaći igrač Martins zaradio je žuti karton zbog jednog oštrog faula.

20' Hamulić je prošao nekoliko igrača i šutirao sa distance, ali je njegov pokušaj izblokirala odbrana.

15' Period bez uzbuđenja. Nakon gola domaće selekcije ne dešava se ništa vrijedno pomena.

11' Prva prilika za bh. tim. Hamulić je dobro skočio i šutirao glavom, ali neko od domaćih tu loptu ispucava ispred svog gola.

8' Nakon primljenog gola pokušavamo stati na loptu i kreirati nešto, no golman domaćih za sada je besposlen.

5' Zaspala je naša odbrana. Olesen je glavom matirao Vasilja nakon jednog centaršuta za veliko slavlje domaćih navijača.

E fréie Gol vum Olesen bréngt d'Rout Léiwe mat 1-0 a Féierung

5' GOOOOOOL! Luksemburg je već u 5. minuti utakmice poveo s 1:0!

1' Utakmica je upravo počela!

20:37
UEFA je za ovu utakmicu imenovala Andris Treimanis iz Latvije za glavnog arbitra. Za nadati se da će se Zmajevi večeras osvetiti Luksemburžanima za poraz u Zenici koji datira iz juna kada su gosti slavili sa 2:0

20:33
Kao što je već poznato, bh. reprezentacija je nakon bolnog poraza od Portugala u prošlom kolu od 5:0 ostala bez svih šansi za direktan plasman na Euro, ali sve nade nisu izgubljene.

Priliku za plasman na EP ćemo imati u martu mjesecu kada su na rasporedu utakmice baraža kojeg smo preko Lige nacija već osigurali.

20:30 Selektori oba tima odabrala su početnih 11 igrača za ovaj duel.

Za Luksemburg igraju: Moris, Carlson, Chanot, M. Martins, Mahmutović, Bohnert, Barreiro, C. Martins, Olesen, Rodrigues, Da. Sinani.

Sa druge strane, BiH će nastupiti u sastavu: Vasilj - Dedić, Gojković, Kovačević, Mujakić - Cimirot, Hadžiahmetović - Hamulić, Krunić, Stevanović - Tabaković.