Banja Luka 11°C

29.07.2023 / 08:32 Fudbal - Osam golova

Posrnuli njemački velikani priredili spektakl na otvaranju Cvajte

HSV i Schalke su definitivno klubovi koji bi, po imenu, tradiciji i renomeu, trebali pa i morali igrati u Bundesligi.

Ipak, ova njemačka velikana upala su u krizu i zato njihove utakmice danas nisu derbiji prve, već druge lige Njemačke.

Žrijebom popularne "Cvajte" (2. Bundesliga) odlučeno je da se ovi klubovi sastanu već u prvom kolu. Na samom otvaranju sezone, publika je uživala u spektaklu u kojem je HSV kao domaćin savladao Schalke sa 5:3.

Domaći su vodili sa 1:0, zatim je Schalke do poluvremena preokrenuo na 2:1, da bi HSV sa dva brza gola u nastavku ponovo stekao prednost 3:2. Schalke se vratio na 3:3, ali potom ostao sa igračem manje što je domaći tim iskoristio u sudijskoj nadoknadi kada je postigao dva gola za konačnih 5:3.

Mediji u Njemačkoj pišu da bi ovo vrlo lako mogao biti najbolji meč sezone, iako je odigran u prvom kolu.