Banja Luka 19°C
Bihać 15°C

11.04.2023 / 20:18 Fudbal - Italija

U19 ženska BiH porazom od Grčke okončala kvalifikacije za EURO

U19 reprezentativke Bosne i Hercegovine porazom su završile kvalifikacioni turnir grupe A6 u Italiji, te će kao posljednjeplasirana ekipa u grupi naredne kvalifikacije početi u B ligi, prenosi zvanična stranica FS BiH.

Bh. juniorke su danas u Novari poražene od vršnjakinja iz Grčke rezultatom 0:4. Bh. reprezentativke loše ulaze u meč i već u 6’ i 7’ minuti Grkinje postižu golove za 0:2. Mrežu Iman Dumanjić pogađale su Stamatia Ntarzanou i Vasiliki Giannaka.

Ntarzanou je u 24’ postigla još jedan pogodak, te su grčke reprezentativke prvo poluvrijeme sa tri gola prednosti.

U drugom periodu igre Mae Helena Goulden u 66’ postiže još jedan gol za Grčku i postavlja konačan rezultat utakmice.

Drugi meč grupe završen je pobjedom Austrije nad Italijom rezultatom 2:1.

Prvo mjesto u grupi i plasman na Europsko prvenstvo ostvarila je Austrija sa 9 bodova. Italija je druga sa 6, Grčka treća sa 3, dok je Bosna i Hercegovina glavnu rundu kvalifikacija završila bez bodova.