Banja Luka 2°C
Bihać 0°C

26.03.2023 / 22:35 Fudbal - Od euforije do realnosti

Slovačka lako savladala BiH u Bratislavi

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Bratislavi od Slovačke sa 2:0.

Rezulat je to koji je viđen već u prvom poluvremenu u kojem je Slovačka je potpuno dominirala. Pogotke su postigli Mak u 13. minuti i Harastin u 40. minuti susreta.

S druge strane, Bosna i Hercegovina u prvom poluvremenu nije stvorila niti jednu ozbiljnu situaciju pred golom protivnika. Tome svjedoči i podatak da BiH u prvih 45 minuta nije uputila niti jedan udarac prema golu Slovačke.

Naša reprezentacija je u drugom poluvremenu zaigrala nešto bolje, a Slovaci su opet imali bolje prilike za postizanje gola. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

Nakon velike euforije koja je zavladala nakon pobjede nad Islandom u Zenici, u Bratislavi je Slovačka vratila reprezentaciju BiH, ali i euforičnu bh. javnost u stvarnost.

Za plasman na Evropsko prvenstvo biće potrebno mnogo bolja igra u nastavku kvalifikacija.