Banja Luka 8°C
Bihać 7°C

01.02.2023 / 23:06 Košarka - Euroliga

Džanan Musa dvocifren u novoj pobjedi Real Madrida

Večeras su odigrane tri utakmice Eurolige. Real Madrid našeg Džanana Muse je kući savladao Panatinaikos, Efes je također slavio na domaćem terenu protiv Žalgirisa, dok je Monako pobijedio na gostujućem terenu Albu.

Real Madrid - Panatinaikos

Real Madrid je u posljednjoj utakmici 22. kola Eurolige savladao Panatinaikos 83:68 (26:14, 22:16, 20:27, 15:11)

Real je od početka utakmice kontrolisao tok i nakon prve četvrtine su imali prednost od dvanaest poena, a do poluvremena su tu prednost povisili i do osamnaest razlike.

U drugom poluvremenu su se opustili pa su atinski „Zeleni“ smanjili pri kraju treće četvrtine na devet razlike.

Ipak, u četvrtoj četvrtini su košarkaši Real Madrida opet ubacili u brzinu više i utakmicu priveli kraju bez većih problema.

Naš Džanan Musa je ponovo popunio sve kolone, a upisao 12 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Najefikasniji u timu Reala je bio Geršon Jabusele sa 16 poena, 14 je dodao Mario Hezonja.

Grke je predvodio Amerikanac Paris Li (Lee) sa 17 poena.

Real se sada izjednačio sa Olimpijakosom na prvoj poziciji sa 15 pobjeda i 7 poraza, dok je Panatinaikos sada 15. sa 8 pobjeda i 14 poraza.

Anadolu Efes – Žalgiris

Efes je savladao ekipu iz Žalgirisa poslije teške borbe rezultatom 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21).

Ovo je bitan trijumf za ekipu Ergina Atamana u borbi za doigravanje i odbranu dvostruke uzastopne titule prvaka Europe. Na ekipi iz Kaunasa se vidjelo da im fale neki bitni igrači, a prije svega lider ove ekipe povrijeđeni Kinan Evans (Keenan).

Najefikasniji u dresu turske ekipe je bio Vil Klajburn (Will Clyburn) sa 19 poena, a američki košarkaš je uhvatio i 7 skokova. Glavna zvijezda ekipe Vasilije Micić je upisao 11 poena, a Šejn Larkin (Shane) je dodao 10.

Za Žalgiris je najefikasniji bio Ignas Brazdeikis sa 25 poena, dok je Ulanovas dodao 15.

Efes je sada na omjeru 11:11 i sada su 9. na tabeli, dok je Žalgiris ovim porazom pao na 7. poziciju sa omjerom 12:10.

Alba Berlin – Monako

Monako je bez većih problema u gostima savladao Albu 84:102 (24:22, 12:29, 18:22, 30:29).

U utakmici kojoj je falilo kompetitivnog duha poslije prve četvrtine Monako je iskoristio sve prilike koje im je ekipa Albe dopustila. Ovo je bitna pobjeda Monaka u borbi za doigravanje, jer se niko u čitavoj Euroligi nije uspio odvojiti, pa im ovo može biti dobra prilika da se plasiraju sa što više pozicije.

Za Albu je najefikasniji bio Novozelanđanin Jani Vecel (Yanni Wetzell) sa 17 poena, a Gabriele Pročida (Procida) je dodao 16.

Donatas Motiejunas je sa 22 poena predvodio ekipu iz Kneževine. Majk Džejms (Mike James) je dodao 13 uz 6 asistencija, dok su Eli Okobo (Elie) i Džordan Lojd (Jordan Loyd) upisali po 12 poena i 5 asistencija.

Monako je sada četvrti sa 14 upisanih pobjeda iz 22 utakmice, dok je Alba posljednja sa samo šest.