Banja Luka 18°C
Bihać 14°C

18.12.2022 / 19:42 Fudbal - Katar 2022

Mbappe je drugi igrač s hat-trickom u finalima SP-a!

Kylian Mbappe postao je drugi igrač koji je zabio hat-trick u finalu svjetskog prvenstva.

Francuski napadač je u finalu protiv Argentine zabio golove u 80. i 81. minuti, čime je prvi put spasio svoju momčad od poraza, a zatim je izjednačio i u 118. minuti, prenosi Index.hr.

Posljednji koji je zabio tri gola u finalu svjetskog prvenstva bio je Geoff Hurst, koji je to učinio protiv Njemačke 1966. godine, kada je Engleska pobijedila Zapadnu Njemačku 4:2.

Mbappe je na cijelom Svjetskom prvenstvu u Kataru postigao osam pogodaka, no to nije bilo dovoljno da momčad izbornika Didiera Deschampsa obrani naslov osvojen 2018. godine.

Dva gola za Argentinu zabio je Leo Messi, a jedan je dodao Angel di Maria. U raspucavanju su bolji bili Argentinci. Golman Emiliano Martinez zaustavio je udarac Kingsleyja Comana, a Aurelien Tchouameni je promašio gol.