08.12.2022 / 09:19 Svijet - Zapadna obala

Izraelske snage ubile tri Palestinca u raciji

Izraelske snage ubile tri Palestinca u raciji
Foto: FENA

Izraelske snage ubile su tri Palestinca u četvrtak tokom racije na okupiranoj Zapadnoj obali, saopćilo je palestinsko ministarstvo zdravstva, u valu nasilja koje je sve intenzivnije.

Izraelska vojska saopćila je da su sigurnosne snage izvele protuterorističke aktivnosti u blizini grada Dženina, navodi Reuters.

U jednom uhićenju, navodi se, na vojnike je otvorena vatra i odgovorili su bojevom paljbom.

Dženin i susjedni grad Nablus, oba dom izbjegličkih kampova, bili su u središtu sve većeg nasilja posljednjih mjeseci.

Prema palestinskom ministarstvu zdravstva, više od 210 Palestinaca je ubijeno ove godine.

Ovaj podatak uključuje smrtne slučajeve tokom kratkog sukoba u Gazi u augustu, a većina njih je ubijena nakon što je vojska pokrenula akciju slamanja Zapadne obale nakon niza napada u Izraelu.

U istom razdoblju, izraelske vlasti kažu da su 23 civila i osam pripadnika sigurnosnih službi ubijeni u palestinskim napadima na Izrael i na Zapadnoj obali.

 

(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo