Ispred SDS-a na sastanak će v.d predsjednika stranke Milan Miličević, Vukota Govedarica, Darko Babalj i Mladen Bosić. Pozivu je ranije prihvatio i PDP.
Nermin Nikšić, predsjednik SDP-a, najavio je da će se sastanak održati u ponedjeljak.
- Da vidimo možemo li doći do nekog zajedničkog stava. Smatramo, pogotovo nakon radikalnih izjava, pljuvanja potpredsjednika SDP-a od strane opozicije, ne mogu očekivati da ih podržimo. Ako su spremni da razgovaraju, u ponedjeljak će doći ovdje u SDP - naveo je Nikšić.
Istakao je da je i do sada bilo nekih razgovora s opozicijom.
- Razgovarao sam s Mirkom Šarovićem, sa Branislavom Borenovićem, Mladenom Ivanićem, Nebojšom Vukanovićem. Sa svima njima. Prije nego su liste predate i Vojin i ja smo imali prijedlog da napravimo zajedničku listu. Na njoj bi bio prvi naš kandidat. Ako uđemo, da se naš povuče - rekao je Nikšić.
(Vijesti.ba)