Mostar 14°C
Tuzla 13°C
Banja Luka 13°C

16.10.2022 / 18:02 Fudbal - Premiership

Manchester United i Newcastle remizirali u meču bez golova, Chelsea slavio u gostima

Fudbaleri Manchester Uniteda i Newcastlea remizirali su 0:0 u meču 11. kola engleskog Premiershipa.

Cristiano Ronaldo počeo je utakmici u startnoj postavi Crvenih đavola, ali nije uspio da se upiše u strijelce danas.

Prvu priliku na meču imao je Jadon Sancho, zatim su Svrake uzvratile preko Joelitona, ali su mreže ostale mirne u prvih 45 minuta.

Ogromnu priliku da gostima donese vodstvo imao je Callum Wilson poslije samo dva minuta igre u nastavku, njegov udarac završio je tik pored desne stative De Geinog gola.

Imao je blagu terensku inicijativu United u posljednjih pola sata, Rashford je zamijenio Ronalda u 72. minutu, ali ništa nije pomoglo domaćinu da stigne do trijumfa danas.

Najbolje šanse do kraja meča imao je upravo rezervista Rashford, sjajno je izveo slobodan udarac u 82. minutu, ali je lopta završila pored gola. Minut prije kraja isti igrač propustio je priliku utakmice, lopta je prošla golmana Newcastlea Popea, međutim nije pogodila okvir gola

Chelsea je kao gost slavio protiv Aston Ville sa 0:2.

Plavci su poveli već u šestom minutu golom Masona Mounta. Imala je ekipa Stevena Gerrarda nekoliko sjajnih prilika da stigne do izjednačenja u prvom poluvremenu, ali je golman gostiju Kepa ostao nesavladan.

Pobjedu Chelseaja potvrdio je Mount svojim drugim pogotkom u 68. minutu.

Southampton i West Ham podijelili su bodove, bilo je 1:1.

Domaći su poveli u 20. minutu golom defanzivca Romaina Perrauda, bod West Hamu donio je Declan Rice u 64. minuti.