Banja Luka 16°C
Bihać 13°C

28.09.2022 / 22:35 Tenis - Hrvatski teniser

Čilić u tri seta i u tri sata slomio Thiema

Marin Čilić je prošao u treće kolo turnira u Tel Avivu jer je savladao Dominica Thiema u tri seta, u meču koji je trajao dva sata i 44 minuta. Po setovima je bilo 6:7, 6:2 i 6:4.

Prvi set dva nekadašnja šampiona US Opena je završen u taj-brejku jer su oni imali po brejk prije toga. U taj-brejku je Marin Čilić propustio priliku kada je najprije spasio set loptu i izjednačio tada na 6-6. Iza toga Thiem dobija dva poena i tako je dobio taj-brejk 8-6.

U drugom setu se vidjelo da je trajanje prvog ostavilo traga na Dominicu. Ekspresno je Marin poveo 4:0 i poslije toga je lako kontrolisao dešavanja na terenu pa je bilo neriješeno u setovima 1-1. Imao je Čilić u tom dijelu meča čak 15 vinera i samo dvije neiznuđene greške.

U trećem setu je odmah Hrvat imao brejk šanse, nije ih iskoristio, ali je pravu priliku dočekao na sredini seta. Tada je bilo 3:3 u gemovima i Čilić je napravio brejk koji mu je trasirao put ka pobjedi.

Naredni rival hrvatskog tenisera biće bolji iz duela Van De Zandschulp – Broady.

U ostalim mečevima dana Creesy je dobio Kordu 2-0 (6:4 i 6:4), Safiullin Etcheverryja 2:0 (6:1 i 6:4), a Lestienne Manarina takođe u dva seta (7:6 i 6:4).