Banja Luka 11°C
Bihać 9°C

25.09.2022 / 22:47 Fudbal - Liga nacija

Hrvatska pobijedila Austriju i plasirala se na Final Four

Hrvatska reprezentacija pobijedila je u drami posljednjeg, šestog kola takmičenja po grupama, Austriju u Beču 3:1 i tim rezultatom zadržala prvo mjesto tabele grupe 1 elitne grupe Lige nacija.

Ta pozicija vodi Hrvatsku na završni turnir četiri najbolje ekipe takmičenja.

Na poluvremenu utakmice Hrvatska je kombinacijom svog rezultata u uvodnom dijelu (1:1) i prednosti Danske protiv Francuske (2:0) pala na drugo mjesto poretka, a to znači i ostala bez šanse da se plasira na završni turnir.

Ipak, golovima Marka Livaje i Dejana Lovrena ponovno je preuzela vodstvo u kojem je bila nakon što je Luka Modrić zabio na otvaranju utakmice. Tu prednost poništio je Christoph Baumgartner u osmoj minuti, no nakon tri savršeno iskorištene minute sredine nastavka i dva gola Hrvatske, novog povratka za Austriju nije bilo.