Bihać 1°C

17.08.2022 / 23:20 Fudbal - Play-off Lige prvaka

Zvezda pala u Izraelu: Maccabi slavio nakon preokreta

Još tri prva susreta play-offa Lige prvaka odigrana su večeras.

Vrlo uzbudljivom meču svjedočila je publika u Haifi, gdje je domaći Maccabi nakon dva preokreta savladao Crvenu zvezdu i s kapitalom od jednog gola prednosti dočekuje revanš u Beogradu.

Poveo je izraelski tim golom Frandztyja Pierrota u 18. minuti, da bi zatim Pešić izjednačio u 27. minuti nakon što je praktično okrznuo loptu nakon udarca Kataija.

Guelor Kanga je u 39. minuti krunisao sjajnu akciju i doveo Beograđane u prednost (1:2).

No, početkom drugog poluvremena Pierrot je izjednačio, da bi u 61. minuti poentirao Tjaronn Chery i postavio, ispostavit će se, konačnih 3:2.

Benfica je praktično zakoračila u grupnu fazu pobjedom nad kijevskim Dynamom od 0:2 u poljskom Lodžu, gdje je ukrajinski sastav bio domaćin. Pogotke za portugalsku ekipu postigli su Gilberto i Ramos.

U duelu Qarabaga i Viktorije Plzen nije bilo pobjednika, ali ni golova (0:0).