Banja Luka 9°C
Bihać 5°C

13.08.2022 / 23:29 Fudbal - Serija A

Inter do pobjede u 95. minuti, Džeko igrao pola sata

Italijanski doprvak Inter iz Milana u susretu prvog kola nove sezone Serie A stigao je do dramatične 2:1 pobjede na gostovanju kod povratnika u društvo najboljih Leccea golom na samom isteku sudijske nadoknade.

Inter je odlično otvorio utakmicu i poveo golom povratnika u svoje redove Lukakua nakon samo 80 sekundi igre, no potom je zastao što mu se i osvetilo.

Lecce je u 48. minuti izjednačilo golom Ceesaya, a zatim čak i bilo opasnije po suparnička vrata. Ipak, u završnici je Inter krenuo svim silama prema naprijed te u petoj minuti sudačke nadoknade stigao do pobjedničkog gola kojega je nakon ubačaja iz kuta postigao Dumfries.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH igrao je za Inter od 67. minute i imao solidan nastup.