Bihać 19°C

30.07.2022 / 18:56 Fudbal - Premijer liga BiH

Borac slavio na Mokrom Docu

Foto. Agencije

Fudbaleri banjalučkog Borca su u prvoj utakmici 3. kola m:tel Premijer lige BiH pobijedili Posušje na Mokrom Docu - 0:2 (0:1).

Prvi gol, odnosno autogol, postigao je u 38. minuti Pavlović, koji je glavom loptu poslao u vlastitu mrežu. Defanzivac domaćina praktično je lobovao svog istrčalog golmana Kukića.

Tačku na "i" stavio je Meleg u drugoj minuti sudijeke nadoknade utakmice.

Domaći tim je pružio nešto konkretniji fudbal u prvih 45. minuta, ali su nesretnim autogolom Pavlovića u 38. minuti ipak na odmor otišli sa rezultatskim minusom od jednog gola.

Nije mnogo ponudio Borac u prvom dijelu igre, ali je imao tu sreću da se desio nesporazum između golmana domaćih i Pavlovića, koji je glavom zatresao vlastitu mrežu.

Lijep fudbal nije viđen ni u drugom poluvremenu, utakmica sa jako malo prilika s obje strane. Međutim, viđen je još jedan pogodak u samoj nadoknadi utakmice, kada je Dejan Meleg pogodio za Borac i konačnih 0-2. Zanimljivo, Meleg je u igru ušao u 90. minuti, a u 92. pogodio za konačnih 2-0.

Tako je Borac ostvario prvu prvenstvenu pobjedu.