Banja Luka 3°C
Bihać 1°C

18.05.2022 / 23:12 Košarka - Liga 6 BiH

Košarkaši Slobode porazili Igokeu

Košarkaši tuzlanske Slobode u dvorani Mejdan u 5. kolu Lige 6 Bosne i Hercegovine savladali su Igokeu rezultatom 85:73.

Tuzlanski tim bolje otvara utakmicu i nakon četiri minute igre vode 10:6 poenima Durme. Igokea najveću prednost ima nakon trojke Wallera 14:19. Prvi period zaključio je Alikadić trojkom za 19:19.

Waller trojkom otvara drugi period, a uzvraća Latković za 22:22. Poenima Durme Sloboda ima plus 5, 27:22 i poenima Lelića 31:26. Gosti preokreću poenima Ilića na 32:34. potom slijede dvije vezane trice za kraj prvog poluvremena za 38:34.

Penima Delalića na asistenciju Latkovića Tuzlaci idu na + 10, 65:55 u 32. minuti utakmice. Trojkom Jošila gosti iz Laktaša smanjuju na -7, ali trojkom uzvraća Durmo za 72:62 u 35. minuti utakmice. Poenima Albijanića Sloboda ide na plus 12, 76:64 u 38. minuti utakmice.

Do kraja je domaći tim odbio sve napade Igokee i slavio sa +12 85:73.

Najefikasniji kod Slobode bili su Delalić 19, Alikadić 18, Lelić 16 te Albijanić 12 poena i Durmo 11 poena. Kod Igokee Radanov 18, Ilić 13 i Stephens 12 poena.

Sloboda je na omjeru 2-3, a Igokea 4-1.