Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

11.05.2022 / 17:06 Tenis - Plasman u osminu finala

Zverev i Nadal uspješno prošli prvu prepreku

Bivši pobjednici rimskog ATP Masters 1000 turnira, Španjolac Rafael Nadal i Nijemac Alexander Zverev, bez većih poteškoća su prošli prvu prepreku i plasirali se u osminu finala takmičenja u Foro Italicu.

Zverev (ATP – 3.) se brzo oporavio od uvjerljivog poraza od Carlosa Alcaraza u nedjeljnom finalu madridskog Mastersa i sa 7:6 (6), 6:3 svladao argentinskog kvalifikanta Sebastiana Baeza (ATP – 37.) koji je prije samo godinu dana kao kvalifikant osvojio ATP Challenger Zagreb Open.

Nijemac nije bio suočen s break-loptom, u tie-breaku prvog seta je propustio četiri set-lopte (6-2), prije nego što je realizirao petu, da bi mu oduzeti servis u osmom gemu drugog seta otvorio put prema pobjedi do koje je stigao za 90 minuta.

Nadal (ATP – 4.) je bio brži i uvjerljiviji protiv Johna Isnera (ATP – 27.) svladavši Amerikanca sa 6:3, 6:1 za 66 minuta. Španjolac brani prošlogodišnji naslov i traži put prema svom 11. trijumfu u Foro Italicu. Od 2005. do danas, samo su dvojica tenisera uspjeli prekinuti Nadalovu i Đokovićevu dominaciju, a to su bili Andy Murray (2016.) i Alexander Zverev (2017.).