19.04.2022 / 21:26 Rat u Ukrajini - Ukrajinski lučki grad

Evropski zvaničnik: Mariupolj bi mogao pasti u ruske ruke za nekoliko dana

Evropski zvaničnik: Mariupolj bi mogao pasti u ruske ruke za nekoliko dana
Foto: Agencije
Ukrajinski lučki grad Mariupolj mogao bi pasti u ruke ruskih snaga u roku od nekoliko dana, izjavio je evropski zvaničnik u utorak, naglašavajući da bi taj grad mogao propatiti više od Buče, mjesta u kome su ruske snage optužene za zločine koje Kremlj negira.

- Na kraju krajeva, očekujemo potpuno razaranje grada i brojne civilne žrtve u Mariupolju - izjavio je evropski zvaničnik koji nije želio da bude imenovan zbog osjetljivosti teme.

- Strahujem da će to biti gore nego u Buči. I do 9. maja Putin bi mogao objaviti da je oslobodio grad Mariupolj tako da pretpostavljam da će Mariupolj biti pod njegovom kontrolom u narednim danima - izjavio je evropski zvaničnik američkim novinarima, prenosi Reuters.


(Vijesti.ba / Fena)

Izdvajamo