Banja Luka 24°C
Bihać 21°C

02.04.2022 / 18:49 Fudbal - Njemačka Bundesliga

Bayern razbio Freiburg, Leverkusen bolji od Herthe

Fudbaleri Bayerna savladali su danas kao gosti Freiburg rezultatom 1:4 u susretu 28. kola Bundeslige.

Bavarce je u vodstvo doveo Leon Goretzka u 58. minutu, da bi pet minuta kasnije izjednačio Nils Petersen, ubrzo po ulasku na teren.

Uslijedio je potom pravi “blitzkrieg” Bayerna, u razmaku do samo devet minuta pogodili su Serge Gnabry i Kingsley Coman u 73. i 82. minutu. Konačan rezultat postavio je Sabitzer u šestom minutu nadoknade vremena.

Ermedin Demirović danas nije bio u sastavu Freiburga.

Bayer Leverkusen pobijedio je Herthu sa 2:1, a sve golove vidjeli smo u prvom poluvremenu.

Prvo je pogodio Lucas Alario u 35, zatim Karim Bellarabi pet minuta kasnije, da bi Vladimir Darida u 42. ublažio poraz Berlinaca.

Takuma Asano odigrao je svoj najbolji meč od dolaska u Bochum iz Partizana.

Reprezentativac Japana postigao je oba gola u trijumfu svog tima nad domaćim Hoffenheimom rezultatom 1:2.

Asano je bio precizan u 28., potom je Raum poravnao u 54. minutu, da bi u 59. minutu hitronogi fudbaler donio pobjedu svom timu.

Greuther Furth iznenadio je Eintracht u Frankfurtu gdje nije bilo pogodaka.

Arminia je u Bilefeldu remizirala sa Stuttgartom 1:1, pogađali su Saša Kalajdžić za goste i Florian Kruger za domaćina.