Banja Luka 13°C
Bihać 9°C

20.03.2022 / 21:07 Fudbal - Serie A

Roma potopila Lazio u derbiju

Fudbaleri Rome savladali su Lazio rezultatom 3:0 u gradskom derbiju u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Izabranici Josea Mourinha održali su fudbalski čas velikom rivalu kojeg su slomili već nakon prvih 45 minuta meča.

Nije bio gotov ni prvi minut utakmice, a Roma je već povela poslije kornera Pellegrinija kada se lopta odbila do Tammyja Abrahama, a Englez je sproveo u mrežu.

Sjajni napadač zablistao je i u 22. minutu kada se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i postigao još jedan pogodak.

Na terenu je postojao samo jedan tim, potvrdio je to u 40. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Lorenzo Pellegrini.

Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla, Lazio nije niti u jednom trenutku zaprijetio, stoga je Roma ostvarila veoma značajnu pobjedu pred domaćim navijačima.

Vučica je ovim trijumfom preskočila Lazio i našla se na petom mestu Serije A sa 51 bodom, dok Nebeskoplavi imaju 49.