Banja Luka 14°C
Bihać 13°C

06.03.2022 / 23:00 Fudbal - Serie A

Milan u derbiju pobijedio Napoli

Milan je večeras na stadionu Diego Armando Maradona sa minimalnih 1:0 savladao Napoli, rivala u borbi za šampionski naslov u Seriji A!

Bila je to veoma značajna utakmica za oba tima, koja su prije nje bili poravnati na drugom mjestu na tabeli sa po 57 bodova, a Rossoneri su došli do velikog trijumfa, prenosi SCsport.

Konačni rezultat je postavio Olivier Giroud, pogotkom na asistenciju Davidea Calabrije u 49. minuti utakmice.

Napoli je do kraja pokušavao doći barem do boda, u nekoliko navrata prijetio preko Osimhena, ali ostalo je 0:1. Rade Krunić je priliku za igru dobio od 68. minute, kad ga je Pioli na teren poslao umjesto Tonalija.

Milan je sada lider na tabeli sa 60 bodova, a Napoli je treći sa tri manje. Inter je između njih sa 58 bodova, ali i utakmicom manje.