Tuzla 14°C
Banja Luka 13°C

13.02.2022 / 15:19 Fudbal - Serie A

Milan preuzeo prvo mjesto na tabeli

Milan je iskoristio sinoćnji remi Napolija i Intera (1:1), a Rossoneri su današnjom pobjedom (1:0) protiv Sampdorije na San Siru u 25. kolu Serie A preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Rossoneri su poveli u osmoj minuti. Golman Mike Maignan je uputio dugu loptu za Rafaela Leaa, a sjajni Portugalac je ušao u šesnaesterac Sampe i pogodio za prednost Milana od 1:0.

Milan je dominirao u prvom dijelu utakmice, a u finišu dobru šansu imao je Junior Messias, ali njegov udarac je sjajno zaustavio Wladimiro Falcone.

Antonio Candreva je imao priliku za goste u 56. minuti, a potom je četiri minute poslije pokušao Olivier Giroud, kada je još jednom odličan na golu Sampdorije bio Falcone.

Rade Krunić, reprezentativac Bosne i Hercegovine, priliku je dobio sa klupe u 75. minuti.

Milan je u nastavku imao još nekoliko šansi i pravo je čudo što nije došao do još jednog pogotka. Falcone je jednostavno bio fantastičan.