Banja Luka 18°C
Bihać 16°C

12.02.2022 / 15:47 Fudbal - Premiership

Manchester United opet razočarao svoje navijače

Manchester United je danas na Old Traffordu ponovo razočarao svoje navijače, pošto je u meču 25. kola Premier lige remizirao sa Southamptonom 1:1.

Dobro je United otvorio utakmicu i poveo golom Jadona Sancha u 21. minuti, ali nastavak je donio neuvjerljivu igru Đavola.

Southampton je bio sve opasniji, a u 48. minuti stigao je do poravnanja preko Che Adamsa. On je izbio sam pred De Geu, a onda ga savladao hirurški preciznim udarcem. Lopta je od stativu ušla u mrežu za 1:1.

Napadao je nakon toga United u želji da dođe do pobjede, ali ozbiljnije priprijetiti golu gostiju uspio je tek u nadoknadi, kad je Maguireov šut fantastično odbranio Foster. Završilo je 1:1.

United je peti na tabeli s 40 bodova, ali Arsenal, koji je odmah iza s bodom manje, ima i dvije utakmice manje. Southampton zauzima desetu poziciju s 29 osvojenih bodova.