Tuzla 12°C
Banja Luka 12°C

24.01.2022 / 17:58 Rukomet - Evropsko prvenstvo

Hrvatska u zadnjim sekundama pobijedila Island

Prvu pobjedu u drugoj fazi Evropskog prvenstva ostvarila je Hrvatska, koja je danas u dramatičnom susretu savladala Island, kojima je tako pokvarila planove u vezi plasmana u polufinale. Rezultat je bio 23:22.

Hrvatska je na početku imala mnogo problema u odbrani, koja se često raspadala. Izabranici Hrvoja Horvata su u prvih 20 minuta postigli samo četiri gola. Imali su pet golova zaostatka, ali su se uspjeli vratiti. Lučin je pet sekundi prije kraja postigao pogodak za 12:10 i Island je sa +2 otišao na odmor.

U drugom poluvremenu Hrvatska je uspjela doći do preokreta i čak otići na pet poena prednost. U jednom periodu uslijedili su brzi golovi sa obe strane. Hrvati su držali vodstvo do osam minuta prije krakaj kada su Islanđani izjednačili, a potom i poveli nedugo nakon toga.

Ušlo se u jako neizvjesnu završnicu, a Hrvatska je odšla do pobjede golom Gadže 15 sekundi prije kraja.

Pešić je bio sjajan na golu Hrvatske, a šest pogodak postigao je Lucin, dok su Čupić i Martinović dodali po pet. Kod Islanđana šest puta je pogađao Thorkelsson, a po jednom manje Gudjonsson i Magnusson.