Bihać 16°C

23.01.2022 / 19:18 Fudbal - Turska Super Liga

Edin Višća golčinom u 90. minuti srušio Galatasaray

Edin Višća vjerovatno ni sam nije mogao ispisati ljepši scenarij u derbiju 23. kola Superlige Turske.

Bosanskohercegovački nogometaš zatresao je mrežu Galatasaraya u posljednjoj minuti utakmice i donio pobjedu svom novom timu, čiji je član postao ove zime!

Idemo redom. Istanbulski gigant je poveo u 31. minuti pogotkom Cicaldaua s bijele tačke. Trabzonspor je potom na sve načine pokušao izjednačiti, da bi se napadi isplatili šest minuta prije kraja kada Bakasetas natrčava na odbijenu loptu i poentira za 1:1.

Činilo se da će tim rezultatom meč biti okončan, ali tada se u heroja gostujućeg tima pretvorio Višća. Iskoristio je grešku odbrane i sjajnim udarcem matirao Ozturka. 1:2! Ujedno i prvi pogodak bh. fudbalera u dresu Trabzonspora.

Velika pobjeda Trabzonspora, koji se trijumfom u derbiju učvrstio na čelu tabele, prenosi SCsport.